“У часи випробувань саме на нас Господь поклав відповідальність за збереження й утвердження незалежності нашої держави”, – Святослав, глава УГКЦ

Автор: Людмила Баран

24 Сер, 2014 09:35

Поділитись публікацією
“У часи випробувань саме на нас Господь поклав відповідальність за збереження й утвердження незалежності нашої держави”, – Святослав, глава УГКЦ

Блаженніший Святослав (Шевчук) звернувся до вірних Української Греко-Католицької Церкви та всіх українців з нагоди Дня Незалежності України.

“У нових драматичних, але водночас величних історичних обставинах, які нам доводиться сьогодні переживати, ми по-новому відкриваємо для себе неоціненність скарбу жити у вільній, суверенній і незалежній державі”, – зазначив Святослав у своїй відозві.

Глава УГКЦ говорить, що сучасники мають не лише згадувати тих, хто виборював для них можливість жити у незалежній країні, але й повторити їхні подвиги в умовах нових перешкод для українського суверенітету:

“У ці чи не найскладніші часи вільної України, – часи випробувань і новітніх викликів саме на нас Господь поклав відповідальність за збереження й утвердження дару свободи та незалежності нашої держави. Сьогодні ми повинні не лише згадувати своїх славних попередників, а й мати відвагу стати в їхні ряди. Прикладом нам мають слугувати сучасні герої – полеглі воїни Небесної сотні і тисячі наших військовослужбовців, які щомиті жертвують своїм життям і здоров’ям за єдність і кращу долю України”.

Святослав Шевчук нагадав, що цього року Греко-католицька церква святкує 25 річчя свого відновлення. І зазначив, що вона є джерелом Божого благословення і підтримки для нашого народу в його теперішній боротьбі за своє буття.

“У це свято свободи молімося до Господа за мир в Україні. Наша Церква, як добра мати, цього дня особливо благає у Всевишнього захисту і життя для своїх дітей. Тому спільно просімо в нашого Небесного Отця в ім’я Його єдинородного Сина Ісуса Христа припинення кровопролиття, горя і сліз на нашій землі. Поспішімо з християнською любов’ю послужити всім постраждалим унаслідок агресії проти нашої держави”.

Глава УГКЦ радить в цей нелегкий час з християнським милосердям ставитися до біженців, поранених, продовжувати допомагати українським військовим.

“Відстоюючи в нових обставинах нашу незалежність, навчімося бачити образ стражденного Христа в кожному, хто втратив домівку чи вимушено покинув свою землю, у кожному пораненому, полоненому чи викраденому. Наполегливо продовжуймо підтримувати українських воїнів та зміцнювати нашу державу молитвою, працею та активною громадянською позицією. При цьому витривало йдімо дорогою правди і добра, – Христовою дорогою, – яка єдина провадить до повноти життя у свободі та радості”, – пише Святослав.