У червні городина буде під загрозою колорадського жука і хвороб: поради фахівців, що робити

Автор: Соня Грейда

05 Jun, 2023 12:25

Поділитись публікацією
У червні городина буде під загрозою колорадського жука і хвороб: поради фахівців, що робити

Погода у травні сприяла розповсюдженню городних хвороб та шкідників. Через це у червні активність та чисельність колорадських жуків збільшиться. Вони нестимуть загрозу для пізніх посадок картоплі, перцю та баклажанів. Також городині загрожують хвороби.

Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

У посадках картоплі в червні масово розвиватиметься колорадський жук, зокрема його личинки. В першу чергу вони вражатимуть картоплю, перець та баклажани. Також слід очікувати появу хвороб фітофтороз та альтернаріоз. Для захисту посадок картоплі від них – слід використовувати фунгіциди.

Детальний прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту основних сільськогосподарських рослин у господарствах області у червні 2023 року можна прочитати або завантажити за посиланням https://vetif.gov.ua/images/02.06.23_Prognoz_na_cherven.doc

Довідка: фітофтороз- хвороба, здатна вражати картоплю і знищувати її повністю: картопля стає гнилою і неїстівною.

Альтернаріоз – хвороба, яка здатна вражати майже всі види городини. Це чітко обмежені округлі темно-бурі, темно-сірі або коричневі плями із концентричними колами й слабким темним нальотом. Тканина в місцях плям у спекотну погоду висихає, викришується і листок стає дірчастим.

Головне фото ілюстративне

 

 

Читайте також: Прикарпатців попереджають про небезпечне печиво з Румунії