У ЦМКЛ вперше в області пацієнту замінили плечовий суглоб на штучний

Автор: Костинюк Олександр

09 May, 2022 13:00

У ЦМКЛ вперше в області пацієнту замінили плечовий суглоб на штучний

Вперше в Івано-Франківській області у Відділенні травматології та ортопедії Центральної міської клінічної лікарні провели цементне реверсивне ендопротезування плечового суглоба.

Про це інформує “Галка” з посиланням на фб-сторінку лікарні.

“Пацієнт 73-х років звернувся з нестерпними болями в плечі, що посилювалися вночі. Ще в молодості чоловік отримав спортивну травму, яка з роками та постійними навантаженнями призвела до утворення дрібних хондромних тіл. Зараз він відновлюється після операції та повертається у звичний ритм життя”, – йдеться в повідомленні.

Довідково. Ендопротезування суглобів – хірургічне втручання, спрямоване на заміну пошкодженої тканини ендопротезом. Штучний суглоб виконує всі покладені функції здорового з’єднання.

Операцію проводять при використанні методів цементної та безцементної фіксації. Цементна фіксація штучного суглобу проходить при використанні кісткового цементу (поліметилметакрилату).

Такий тип фіксації застосовують пацієнтам в залежності від віку, стану кісткової тканини, виду ураження суглобу та інше. При реверсному типі ендопротезування компоненти протеза міняють місцями, що дозволяє швидко відновити функцію плечового суглобу.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry