У ЦВК заявили, що немає правових підстав реєструвати Вірастюка нардепом

Автор: Турій Роман

05 Тра, 2021 18:29

У ЦВК заявили, що немає правових підстав реєструвати Вірастюка нардепом

ЦВК встановила відсутність правових підстав для реєстрації Василя Вірастюка народним депутатом.

До ЦВК 27 квітня 2021 року надійшла заява Василя Вірастюка  разом з відповідними документами, необхідними для реєстрації його народним депутатом України.

Водночас дії Комісії стосовно встановлення нею 22 квітня 2021 року результатів виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року були оскаржені до Верховного Суду кандидатом в цьому окрузі Шевченком О.Л. та партією “За майбутнє”, пише “Галка” з посиланням на пресслужбу ЦВК.

Так, 29 квітня Верховний Суд своєю ухвалою заборонив Комісії вчиняти дії з реєстрації Василя Вірастюка народним депутатом України до набрання законної сили рішенням.

Водночас Постановою Великої Палати Верховного Суду від 1 травня скасовано протокол Центральної виборчої комісії від 22 квітня 2021 року про результати виборів народних депутатів України в цьому окрузі.

За таких обставин, станом на 5 травня, ЦВК встановила відсутність правових підстав для реєстрації Василя Вірастюка народним депутатом України згідно поданої ним заяви.

При цьому Комісія звернула увагу, що згідно з правовою позицією Великої Палати Верховного Суду у цій справі, викладеною у постанові від 2 травня, реєстрація обраної особи депутатом перебуває у відношенні причини і наслідку, де встановлення результатів виборів в одномандатному виборчому окрузі є причиною для рішення про реєстрацію обраного депутата, а його реєстрація – наслідком рішення ЦВК про встановлення результатів виборів.

Заступник Голови Комісії Віталій Плукар зазначив, що Комісією вживаються всі заходи задля пошуку найбільш оптимального шляху вирішення даної ситуації, зокрема, з урахуванням законодавчо визначених повноважень ЦВК та позиції суду.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...