У Делятинській ОТГ взялися відновлювати кептарі та вишиванки. З обласного бюджету виділили 250 тисяч

Автор: Зелінська Тетяна

15 Sep, 2019 08:34

Поділитись публікацією
У Делятинській ОТГ взялися відновлювати кептарі та вишиванки. З обласного бюджету виділили 250 тисяч

Делятинська об’єднана територіальні громада виграла проект у конкурсі ініціатив карпатських громад із відновлення кептарів та вишиванок місцевого типу.

Читайте також: Коломиянин став чемпіоном Європи у жимі лежачи (ВІДЕО)

На його реалізацію в обласній раді вже виділили 250 тисяч гривень. Проект написано спільно з фахівцями Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття, а його основна мета – розвиток історико-культурного туризму у громаді.

Зазначимо, що у дослідженнях відомого місцевого дослідника та краєзнавця Михайла Клапчука свого часу було зібрано чималий перелік відомостей про традиції, звичаї та побут Делятинщини. У них, зокрема, детально описані вишивки та кептар Делятинського типу.

«У Краєзнавчому музеї Делятина зберігається автентичний кептар, який вражає своєю красою. Це мистецький витвір народних умільців. На жаль, більше кептарів не було знайдено. Тому це, власне, й стало імпульсом для ідеї поновлення роботи щодо відновлення кептарів та вишиванок. У такий спосіб плануємо популяризувати історико-культурну спадщину ОТГ, а також забезпечити чималий економічний ефект від цієї діяльності», — зазначила секретар ради ОТГ Віра Кухтарук.

За її словами, Делятинською селищною радою ОТГ буде організовано творчу групу з представників громади, креативної молоді, учасників творчих колективів для розробки лекал пошиття сценічних костюмів.

«Кращі пропозиції будуть відібрані – та наданні виконавцям для їх реалізації. Роботу по вишиванню сорочок планується замовити у місцевих вишивальниць, що дасть можливість покращити матеріальне становище місцевих майстринь. Для виготовлення кептарів залучимо народну майстриню з Верховинщини», — підкреслила Віра Кухтарук, додаючи, що у рамках проекту планують виготовити вісім кептарів та вишити 20 сорочок.

До слова, сценічні костюми планують пошити для колективів художньої самодіяльності Народного дому, інформує “Галка” з посиланням на ОДА.

«Це дасть можливість підняти творчий рівень цих колективів, зробити їх більш привабливими та цікавими», — зауважила Віра Кухтарук.

Проектний менеджер Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук зазначив, що нині локальні бренди є факторами економічного розвитку об’єднаних територіальних громад.

«Громадам необхідно нарощувати фінансові ресурси. Приємно, що ОТГ ефективно використовують проектний менеджмент задля втілення цікавих ініціатив», — сказав експерт.

Головне фото ілюстративне