У День хмарочосів: три найвищі споруди Івано-Франківська (ФОТО)

Автор: Турій Роман

03 Sep, 2022 21:34

Поділитись публікацією
У День хмарочосів: три найвищі споруди Івано-Франківська (ФОТО)
Третього вересня у світі відзначають День хмарочосів. Найперший хмарочос був побудований в 1885 році в Чикаго у США. Це була будівля страхової компанії The Home Insurance Building і мала на той час небачені 10 поверхів.
 
Туристично-інформаційний центр Івано-Франківська та Галка знайомлять з найвищими спорудами міста. 
 
Телевежа, заввишки 193 метри, зведена ще у 1965 році, а у 2017 році отримала ефектну патріотичну підсвітку. Від початку повномасштабного вторгення росії, вечірня ілюмінація наразі не вмикається.
 
 
Найвища адміністративна споруда міста – міська ратуша, збудована Станіславом Трелем у 1935 році. Будівля, заввишки 49,5 метрів, є одною з головних туристичних атракцій міста, адже на висоті 33,3 метра працює оглядовий майданчик.
 
 
Найвищий житловий будинок міста – 16-поверхівка, зведена по проекту Ярослава Дорошенка у 2018 році, має висоту біля 50 метрів. Це будинок на вулиці Симоненка. 
 
Найвищий будинок в Івано-Франківську
 
“Як бачимо, до класичних хмарочосів, до яких відносять будівлі від 100 метрів, івано-франківські будинки не дотягують, але ми вважаємо це плюсом, адже краса нашого міста – у балансі між історичним центром та сучасною забудовою”, – кажуть в туристично-інформаційному центрі.