У державі думають, що робити з біженцями у зимовий період

Автор: Людмила Баран

31 Лип, 2014 13:46

Поділитись публікацією
У державі думають, що робити з біженцями у зимовий період

Віце-прем`єр Володимир Гройсман та член Європейської Комісії Жан-Луї де Броувер обговорили співпрацю українського Уряду та Євросоюзу для впровадження міжнародної донорської допомоги з метою подолання Україною наслідків військової агресії.

«Ми маємо сьогодні 58 тисяч внутрішньо переміщених осіб, за деякими даними – їх близько 100 тисяч, і ми передбачаємо, що цифра буде збільшуватись. Їм необхідно створити дах над головою, нормальні умови проживання, соціальної адаптації, працевлаштування. Для цього необхідна відповідна інфраструктура – можливо, модернізація тієї, яка вже існує», – зазначив під час зустрічі Володимир Гройсман.

За його словами, громадян з Криму та Донбасу розселяють у санаторно-курортних комплексах, держава постійно інвентаризує нові об’єкти для заселення, але далеко не всі вони пристосовані для проживання взимку.

«Найголовніша проблема в тому, що ми входимо в зимовий період. Виникає питання опалення приміщень. Ми маємо бути до цього готові», – зазначив віце-прем`єр-міністр.

«Наш досвід показує, що найкращий сценарій пережити зиму – створити у рідних містах і селах цих людей умови щодо їхнього повернення. Один з механізмів, який ми можемо використати – спрямування коштів на напрямок цивільного захисту. Це допоможе нам зібрати необхідне обладнання, щоб надати його Україні у необхідній кількості. Ми це робили в Сербії та Боснії в рамках подолання наслідків масштабної повені», – зазначив директор Єврокомісії з гуманітарних питань.

Сторони дійшли висновку, що сьогодні доволі складно оцінити наслідки руйнацій на Сході України зважаючи на те, що там йдуть бої, і озброєні банди цілеспрямовано знищують інфраструктуру регіону, але все ж таки необхідно якомога швидше визначити конкретні потреби України щодо відновлення цих територій, а також у питанні створення умов проживання внутрішньо переміщених осіб у зимовий період.

Домовились зустрітися за тиждень у рамках робочої зустрічі уже з напрацюванням попередніх пропозицій щодо вирішення питання внутрішньо переміщених осіб.