У десятьох школах Франківщини планують відремонтувати харчоблоки

Автор: Застава Максим

22 Сер, 2021 09:19

Поділитись публікацією
У десятьох школах Франківщини планують відремонтувати харчоблоки

Десять навчальних закладів Івано-Франківщини отримають фінансування за програмою “Спроможна школа” на ремонт харчоблоків.

Читайте також: На Прикарпатті проблема з довезенням школярів, бо не вистачає автобусів, — Кімакович (ФОТО)

Про це повідомив заступник керівника департаменту освіти Андрій Сташків, пише Суспільне.

За його словами, за програмою “Спроможна школа” було приблизно 100 заявок з області.

“Всі, хто подавався за програмою “Спроможна школа” на ремонт харчоблоків, всі отримають гроші. Це – 10 освітніх закладів, які отримають фінансування за цією програмою. Там були свої критерії, працювала комісія при Міністерстві освіти, але всі заявки задовольнили”, – повідомив заступник керівника департаменту освіти.

Андрій Сташків додав, що усі оновлення шкільних їдалень відбуваються лише за умови співфінансування з місцевих бюджетів.

“Через те, що саме забезпечення матеріально-технічної бази і ремонт харчоблоків належить до повноважень органів місцевого самоврядування, тому використання грошей, які надходять з державного бюджету, обов’язково здійснюється із співфінансуванням. Цього року за інформацією, яку ми зібрали, приблизно 10 млн гривень мають виділити в громадах з місцевих бюджетів на ремонт харчоблоків, тобто додатково до тих грошей, які будуть виділені із державного бюджету”, — пояснив Сташків.

Зараз, за його словами, на Прикарпатті продовжують реформувати шкільне харчування. А гроші, які спрямовували у 2020 році, повністю освоїли. Однак їх було замало, бо в області працює 650 шкіл, а багато із них потребують ремонту.

“Ці гроші — 8,6 млн з місцевого та 14 млн з державного бюджетів — мали цільове призначення. Насамперед вони були на оновлення матеріально-технічної бази, на ремонти, на закупівлю нового обладнання, на навчання кухарів, які проводив наш департамент, — говорить Андрій Сташків. — Кожна громада і кожен район подавали відповідні заявки. Подали приблизно 136 заявок щодо ремонту харчоблоків, з них профінансували 104. 22 заявки, які не профінансували, мали невідповідність документації та відсутність тих критеріїв, які стояли у відповідних постановах Кабінету Міністрів”.

Одним із закладів на Прикарпатті, який зможе оновити харчоблок, є ліцей № 10 в Івано-Франківську. Саме цей заклад визначений комісією Міністерства освіти в програмі “Спроможна школа”.

“Ліцей № 10 став переможцем цієї програми. Там — понад 700 тис. грн. Майже 1 млн виділять на закупівлю технологічного обладнання для харчоблоків”, — зауважила заступниця начальника міського департаменту освіти й науки Наталія Микула. Наталія Микула.

Головне фото: МОН