У “Дії” повістки не роздаватимуть – Мінцифри

Автор: Застава Максим

06 Кві, 2023 20:01

Поділитись публікацією
У “Дії” повістки не роздаватимуть – Мінцифри

Мстислав Банік – керівник з розвитку електронних послуг у Мінцифрі, який керує багатьма процесами в проєкті ДІЯ, розповів про те, які найпопулярніші послуги в Дії, які нові послуги нам варто очікувати. Крім того, він роз’яснив ситуацію щодо того, чи будуть приходити повістки в Дію, а також зізнався чи не шкодує, що проміняв бізнес на держслужбу.

Читайте також: Доводиться донатити і за себе, і за тих, хто втомився від війни, — шоумен Фіма Константиновський про роль у наближенні перемоги (ВІДЕО)

– Чи є вірогідність, що через Дію будуть приходити повістки?

– Ні, повістки не будуть приходити.

Політична позиція, що Дія – це не сервіс роздачі повісток.

Є визначений норматив про способи, якими доставляються повістки. Звідки взагалі з’явилась ця тема – вона з’явилась не через те, що в Україні роздають повістки.

Якийсь час тому запустились судові сповіщення. Якщо, наприклад, хтось потрапив у ДТП тобі приходить і повістка (в суд – ред.) і смс про судове засідання. Ми запустили разом з Державною судовою адміністрацією відповідні сповіщення, тому що це і дешевше доставити в Дію, тому що не треба платити за кожну смс-ку, бо для розуміння кожна смс-ка коштує ~30 коп., щоб її доставити, це шалені кошти для держави, а у Дії це безкоштовно. І плюс у людей є смартфони, це більш гарантовано ніж мобільний номер.

Запускаються судові сповіщення, і в соцмережах люди починають підмішувати поняття і кажуть, що ‘’повістки судові’’ через Дію. Потім на наступному етапі зникає слово ‘’судові’’ і залишається слово ‘’повістки’’ через Дію. Це все страх людей, накручені фейки і час від часу бувають історії от як нещодавно ‘’воєнком’’ заявив, що будуть повістки.

Ми та Міноборони пропрацювали це, провели роз’яснювальну роботу, щоб пояснити, що Дія – це не є сервіс роздачі повісток.

Додамо, що проєкт “Розмова” – це не класичне інтерв’ю, це – відверта та щира розмова двох людей про всі ті події, які зараз відбуваються в Україні.

“Ми говоримо про дуже серйозні та складні речі, але ми не забуваємо інколи посміхатися і не відходимо від світлої сторони, адже добро і світло обов’язково переможе!”, – ділиться ведучий Сергій Лиховида.