У Долині чемпіонатом України з греко-римської боротьби вшанували полеглих воїнів (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

16 Лют, 2021 07:11

Поділитись публікацією
У Долині чемпіонатом України з греко-римської боротьби вшанували полеглих воїнів (ФОТО, ВІДЕО)

У Долині днями відбувся зональний чемпіонат України з греко-римської боротьби “Прикарпаття синів пам’ятає”.

Читайте також: Найкращих студентів ПНУ відзначили стипендіями від польського Фонду

Вшанувати пам’ять героїв Долинщини, полеглих у російсько-українській війні, приїхали спортсмени із Західної України, а також побратими та родичі загиблих, пише Суспільне Карпати.

“Ми фактично започаткували цей турнір минулого року. І цьогоріч проводимо його вже вдруге. Кого ми могли, забрали, привезли сюди сім’ї загиблих з Долинського району. Деякі добралися самі, інші не могли приїхати через погодні умови. Але ми раді їх всіх бачити на цьому турнірі. Це є пам’ять про їхніх синів, чоловіків, і ми їм дуже вдячні за те, що вони є з нами”, – зазначив голова обласної асоціації учасників та ветеранів АТО Мирослав Кріль.

На подію запросили 18 матерів полеглих воїнів. Одна з них – Христина Білінська. Жінка розповідає, що сина втратила у 2014-му. Її Зорян загинув при виході з Іловайська:

“Сказати, що я горджуся своїм сином? Так! Бо він у перших рядах став на захист нашої Батьківщини. Трагічно, але героїчно, бо увіковічили пам’ять про наших синів. І цей турнір – це є ліки для мого зболілого серця”.

Хвилиною мовчання у залі вшанували всіх загиблих військовослужбовців.

Після урочистого відкриття змагань на міському кладовищі поклали квіти до могил воїнів. Також відправили панахиду.

Тим часом у дитячо-юнацькій спортивній школі розпочався чемпіонат з греко-римської боротьби. Учасник з Тернополя Юрій Хайя готується до виступу. Хлопцеві 10 років, 5 з яких займається спортом. Сподівається на перемогу.

“Я почав займатися спортом через те, що подивився на плакати, які бачив у своєму місті. І я подумав: “Можливо, я зможу бути на тих плакатах теж?” І тому почав займатися”, – каже Юрій Хайя.

Ще один учасник змагань Ростислав Стець приїхав зі Стрия. Розповідає, що суперників не боїться: “Я займаюся четвертий рік. Готувався дуже сильно, жодного тренування не пропустив від вересня. Я бачив суперників, колись з ними боровся. Але я не переживаю, бо у них виграю.

Ярослав Чернецький тренує майже 50 долинських спортсменів. Сьогодні судить змагання. Каже, робота нелегка.

“Правильні рішення треба приймати, помилятися не можна. Бо можна дійсно майбутньому олімпійському чемпіону зіпсувати спортивне життя. Він прийшов на перші змагання, а ти його засудив. Він більше не візьме участь. Тому суддя на дитячих змаганнях має бути чесним, відвертим і справедливим”, – розповідає викладач Долинської ДЮСШ Ярослав Чернецький.

Директор Долинської дитячо-юнацької спортивної школи Віктор Яцків зауважив, що такий чемпіонат допоможе обрати кращих спортсменів для виступів на майбутніх змаганнях:

“Приїхала вся Західна зона – це є 6 областей України. Відбувається боротьба у 10 вагових категоріях. Ці змагання дають поштовх і відбір областям на загальний чемпіонат України”.

Всеукраїнський чемпіонат з греко-римської боротьби відбудеться у березні в місті Одеса.