25 травня у залі засідань адмінбудинку Долинської районної ради представники громади міста, громадських організацій та об’єднань, підприємців, служби у справах дітей, податкової інспекції, освітяни, правоохоронці зустрілись для того, щоб висловити свої думки про торгівлю алкоголем.
Ініціатором громадських слухань виступив міський голова Володимир Гаразд.
Обраний представляти і захищати інтереси громади, він насамперед окреслив основні аспекти цієї болючої теми. Так, децентралізація посприяла тому, що надходження від продажу групи підакцизних товарів, а саме алкогольних напоїв, сигарет і пального поповнюють бюджет міста. З іншого боку це призводить до поширення шкідливих звичок, пияцтва, споювання неповнолітніх.
«Наша держава сьогодні є серед «лідерів-країн» за вживанням спиртних напоїв, а відповідно й алкоголізму. На жаль, оцю «культуру» споживання, яку українцям нав’язали за радянських часів викоренити дуже непросто. Але починати з чогось потрібно», – зазначив В.Гаразд.
28 квітня 2014 року було прийняте рішення міської ради «Про торгівлю алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) на території м. Долина». Тоді, підприємці погодились не продавати алкоголь у літній період з 15 квітня по 15 жовтня з 22:00 до 10:00, а у зимовий період з 15 жовтня по 15 квітня з 21:00 до 9:00 години. Але пройшов час й угода була порушена, інформує прес-служба Долинської міської ради.
Частина підприємців міста почали це обмеження ігнорувати, посилаючись на нині діюче законодавство. І це дає сумні результати. Адже значно зросла кількість порушень громадського порядку та злочинів, скоєних у стані алкогольного сп’яніння.
У рази побільшало скарг від жителів будинків, поблизу яких розташовані крамниці з алкоголем. Галас, нецензурна лайка, бійки, неспокій біля них постійно.
Від громади виступили Алла Шевченко, Петро Голубка, Михайло Кепещук, Марія Гальман, від громадського формування загону самооборони – Владислав Васільцев.
Пролунали заклики проти споювання людей, за тверезість й виховання здорової молоді. Перш ніж продавати алкоголь, громадські активісти закликали підприємців згадати, що в них теж підростають діти й онуки.
Громадські слухання були емоційні, дуже насичені змістовно, дали можливість всім бажаючим висловити свої думки і погляди. І прихильники обмеження торгівлі алкоголем, і його противники визнали одне: діюче законодавство потребує змін.
Тож і внесений на розгляд Верховної Ради законопроект про часове обмеження торгівлі алкоголем є на часі.
Володимир Гаразд повідомив учасникам слухань, що відповідного змісту звернення міської ради щодо його якнайшвидшого прийняття буде направлено до парламенту.