У долинському дитсадку гріють воду сонячними батареями (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

12 Жов, 2016 08:01

Поділитись публікацією
У долинському дитсадку гріють воду сонячними батареями (ФОТО)

У дитсадку “Золота рибка” у Долині, який відвідує більше двох сотень дітей,  нагрівають воду з допомогою сонячних батарей. Вони розміщені на даху будівлі.

Читайте також: Стало відомо, хто судитиме виїзний матч "Прикарпаття" з СК "Дніпро-1"

Оксана Коваленко, завідувачка дитсадка, розповіла, що 2011 року створили піклувальну раду та почали брати участь у різних міжнародних проектах.  З допомогою проекту ПРООН замінили вікна, утеплили фасад у рамках Кіотського протоколу, завдяки участі у програмі НЕФКО встановили сонячні колектори, передає Galka.if.ua.

За словами Коваленко, ще кілька років тому в дитсадку в холодну пору року температура повітря була 8-14 градусів, 18 – було за щастя. Після модернізації стабільна температура – 22-23 градуси.

Раніше гаряча вода у дитсадку була тільки півроку, коли працювала котельня, яка постачає теплом також школу і бібліотеку, розміщені неподалік.

“Тепер сонячні колектори нагрівають воду, – сказала Оксана Коваленко. – Півроку ми маємо і від опалення воду, і від сонячних батарей”.

Вода нагрівається до 40-50 градусів, якщо виходить нижче, то підключають електричний котел.

У планах – відремонтувати приміщення басейну в дитсадку, здобути “теплову незалежність” завдяки твердопаливній котельні. Завідувачка “Золотої рибки” розповіла, що сюди вже навідувалися проектанти та оцінювали об’єми майбутніх робіт у цьому напрямку.

«Як буде в нас власна котельня, то буде діяти і басейн», – зауважила Оксана Коваленко.

 

Теги: