У Долинській громаді зафіксували “хворобу з холодильника”: що це і як уникнути

Автор: Застава Максим

05 Вер, 2023 08:39

Поділитись публікацією
У Долинській громаді зафіксували “хворобу з холодильника”: що це і як уникнути

У Долинській територіальній громаді зафіксували випадок інфекційного захворювання “ієрсиніоз”, яке також називають “хворобою з холодильника”.

Про це пише “Галка” з посиланням на Долинську міську раду.

Ієрсиніоз, пояснюють фахівці, гостре інфекційне захворювання, що проявляється симптомами загальної інтоксикації й ознаками ураження шлунково-кишкового тракту, розвитком аутоімунних ревматичних захворювань.

Симптоми хвороби можуть нагадувати скарлатину, ГРВІ, різноманітні кишкові інфекції, апендицит, ревматизм, мононуклеоз, гепатит тощо.

“Саме через здатність хвороби імітувати інші патології, правильний діагноз відразу ставлять лише в третини хворих!”.

Існують три шляхи передачі інфекції людині: харчовий, водний, контактно-побутовий. 

Ієрсинії можуть “проживати” на свіжих овочах (капуста, морква, яблука тощо) в умовах овочесховища та холодильника. Адже низька температура й висока вологість є ідеальними умовами для розмноження збудника.

“Зберігаючи погано очищені, забруднені овочі в холодильнику, господині створюють максимально сприятливі умови для розмноження ієрсиній”.

Окрім того, причиною захворювання можуть стати цукор, печиво, пряники, сухарі, сир, інші продукти, якщо вони зберігалися на складі у відкритому вигляді.

Фахівці наголошують, безпечніше купувати всі продукти не розсипом на вагу, а у фабричних пакуваннях. Також захворювання можна уникнути, якщо дотримуватися елементарних правил гігієни:

  • ретельно очищати та мити овочі, фрукти;
  • своєчасно очищати та мити холодильник;
  • запобігати розмноженню гризунів в підвалах та овочесховищах.