У Домбровському кар’єрі піднялася вода, але ризику для довкілля Франківщини немає, — Найда (ФОТО)

Автор: Застава Максим

25 Бер, 2024 10:46

Поділитись публікацією
У Домбровському кар’єрі піднялася вода, але ризику для довкілля Франківщини немає, — Найда (ФОТО)

У Домбровському кар’єрі, що поблизу Калуша, піднявся рівень води. Місцева влада і надзвичайники кажуть, наразі без ризику для довкілля й мешканців.

Читайте також: "Воює з перших днів": рокера з Калуша Святослава Бойка нагороджено "Золотим хрестом" (ФОТО)

Про це пише “Галка” з посиланням на міського голову Калуша Андрія Найду.

“Можемо стверджувати, що наразі загрози для навколишнього довкілля, життя і здоров’я наших мешканців немає. Також продивилися чи немає поривів у кар’єр зі сторони річки Сівка. Благо – не виявили”, – ділиться результатами поїздки 25 березня Найда.

Міський голова додав, щомісяця працівники управління надзвичайних ситуацій моніторять рівень наповнюваності води у кар’єрі. Крім того, цьогоріч продовжать роботу з моніторингу засоленості ґрунтів та просідання земної поверхні. На це у бюджеті передбачено 300 тисяч гривень, також очікують півтора мільйона гривень з державного бюджету.

“Звичайно, що найкраще вирішення щодо запобігання ймовірної надзвичайної ситуації на нашому кар’єрі — відновлення виробництва калійних добрив. Минулого року наші запаси цих добрив були включені в перелік стратегічних запасів держави.

Сподіваємося, що у 2024 році відбудеться аукціон на право видобутку цих надр. У відповідності – з’явиться потенційний інвестор, що розпочне роботу над видобутком калійних добрив. Така діяльність дозволить мінімізувати, або ж взагалі ліквідувати загрозу екологічного характеру”, – підсумовує Найда.

Як писала “Галка”, після завершення видобутку солі 20 років тому, у Домбровському кар’єрі регулярно підіймається рівень води. Відтак екологи побоюються, що може статися одна з найбільших катастроф в Україні.

У 2021 році фахівці припустили, що за п’ять-сім років цілий регіон може залишитися без питної води.