У двох районах Франківщини зафіксували випадки сказу собак

Автор: Костинюк Олександр

13 May, 2022 14:32

У двох районах Франківщини зафіксували випадки сказу собак

У двох районах Прикарпаття зафіксували сказ собаки.

Івано-Франківська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби встановила сказ собаки, який належав громадянину села Лани Дубівецької ТГ Івано-Франківського району.

Захворювання виявлено за результатами лабораторного дослідження методом люмінесцентної мікроскопії.

Про це інформує “Галка” з посиланням на Держпродспоживслужбу в Івано-Франківській області.

“Також, відповідно звіту про результати досліджень патологічного (біологічного) матеріалу встановлено сказ собаки, який належав підприємству заводу «Тахмаш» міста Калуш”, – йдеться в повідомленні.

Спеціалісти Галицького та Калуського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області та служби ветеринарної медицини району провели епізоотичне розслідування за даними випадками.

З метою координації дій з ліквідації захворювання проведено засідання Державних надзвичайних протиепізоотичної комісій, рішенням яких затверджено план заходів з ліквідації сказу, відповідно визначено неблагополучні території та накладено карантинні обмеження.

В осередках захворювань вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції.

“Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно (щороку) проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, інформувати службу ветеринарної медицини, або доправити тварину для огляду у ветеринарну установу. У випадку виявлення контакту домашніх тварин з тваринами дикої фауни повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини для проведення відповідних заходів, з метою попередження зараження та загибелі домашньої тварини”, – звертаються до прикарпатців.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry