У двох громадах на Прикарпатті зафіксували сказ у лисиць

Автор: Зелінська Тетяна

13 Гру, 2023 16:11

Поділитись публікацією
У двох громадах на Прикарпатті зафіксували сказ у лисиць

На території Городенківської та Калуської громади фахівці виявили сказ у лисиць. На неблагополучні території накладені карантинні обмеження.

Про це пише “Галка” з посиланням на Держпродспоживслужбу в Івано-Франківській області.

На засіданні державних надзвичайних протиепізоотичних комісій затверджено плани заходів з ліквідації сказу, визначено неблагополучні території та накладено карантинні обмеження. В осередках захворювання вживаються необхідні заходи з локалізації захворювання.

Фахівці нагадують правилами, які убезпечать вас та оточуючих від небезпечної недуги. Серед них:

– щорічно проводити профілактичне щеплення проти сказу власних собак та котів спеціалістами ветеринарної медицини.

– утримуватися від контактів із дикими та безпритульними тваринами. Виконувати правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними.

– не вбивати здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликати спеціалістів ветеринарної медицини для проведення спостереження протягом 10 днів.

– у разі укусу домашньою твариною, з’ясовувати ім’я її господаря та адресу. Це допоможе встановити за твариною ветеринарний нагляд та уникнути щеплень.

– рани, подряпини від укусів негайно промити теплою кип’яченою (або проточною) водою, бажано з господарським милом. Краї рани обробити 70% спиртом чи 5% настоянкою йоду та накласти стерильну пов’язку. Негайно звернутися за медичною допомогою до травматологічного пункту для проведення антирабічного щеплення чи терапії.

– пошкоджений одяг, в який була одягнута людина під час укусу, обробити гарячою праскою, тільки після цього його можна використовувати.

– уникати контактів з бездомними та дикими тваринами.

– вживати заходів з недопущення диких хижаків до тваринницьких ферм та інших місць розташування свійських тварин;

– мисливцям та працівникам лісового господарства під час зняття шкіри з вбитих диких тварин необхідно користуватися гумовими рукавичками, після чого, не знімаючи їх, вимивати руки у дезінфекційному розчині.

– інформувати працівників державної служби ветеринарної служби про незвичайну, нетипову поведінку тварин.