У дворі в центрі Франківська відкрили атмосферний домашній мурал ФОТО)

Автор: Турій Роман

27 Тра, 2019 11:40

У дворі в центрі Франківська відкрили атмосферний домашній мурал ФОТО)

Мурал “Спільні межі” можна побачити на вулиці Франка 5.

Сьогодні, 27 травня в Івано-Франкіську відкрили новий мурал, який додає атмсоферності та домашнього затишку в середмістя Франківська.

Мурал створено громадською організацією “Три двори” спільно з арт-студією Kickit Art Studio за ініціативою мешканців будинку №5 на вулиці Івана Франка, його підтримала ґрантова програма Urban Space 100.

Влітку 2017 року під час спільної роботи над проектом “Три двори” в рамках урбаністичного фестивалю “Сеанс міського сканування” зібрались активісти, мешканці, митці, архітектори та урбаністи та спільно розробляли ідеї для покращення дворів у центральній частині міста. В рамках фестивалю у дворі біля будинку №5 на вулиці Івана Франка спільно прибирали територію та обладнали маленький літній кінотеатр, де ввечері команда фестивалю та мешканці двору спільно переглядали фільми на урбаністичну тематику.

З того часу активісти виношували, озвучували та обговорювали різні ідеї відновлення занедбаних дворів в центральній частині міста. Одна з таких ідей вилилась у проект, який передбачав створення муралу на стіні будинку на Франка 5.

“Основна мета проекту – привернути увагу містян до занедбаних дворів центральної частини міста та показати шляхи їхньої ревіталізації через міжсусідську партисипацію. Цей проект має одразу кілька нашарувань. По-перше, мурал не лише прикрасив стіну будинку, але й змінив вигляд усього двору – одного з найбільших прохідних дворів у центральній частині Івано-Франківська. По-друге, він сприяв залученості жителів двору до процесу його відновлення, адже ескіз малюнку було створений за їхньої участі. Ну і по-третє, цим проектом ми хочемо привернути увагу як громадськості, так і міської влади, до стану дворів у центральній частині міста”, – каже Руслан Рудомський, голова ГО “Три двори”, керівник проекту.

Все, що на цьому малюнку – те, що асоціюється з домашністю – рослини, меблі, посуд. А основна місія муралу – внесення у двір домашньої атмосфери і затишку, інформує Галка.

«Композиція складається з пазлів, невеликих квадратів, які в сукупності формують загальну картину. Ескіз ми робили три місяці, а реалізація малюнку – зайняла 7 днів. Така структура муралу підкреслює спільність двору та важливість участі кожного мешканця у його подальшому творенні. Власне у цьому й ідея – показати, що кожен творить загальну картину. Не можна закриватись межами і дверима своєї квартири, бо кожен вважає, що тільки його квартира – це його територія, але потрібно сприймати у двір, вулицю – як своє”, – ділиться Віталій Грех, керівник арт-студії Kickit Art Studio, художній керівник проекту.

Мешканці переконані – жителі міста захочуть відпочивати тепер не лише на стометрівці, але й заходити у їхній двір і милуватись муралом.

“Ця ідея довго визрівала і от вона втілилась. Цей двір є центральним – тут є понад 20 будинків. Дуже хочеться, аби містянам було приємно гуляти не лише по стометрівці, але й зайти у цей двір і відпочити. Будинок австрійський, старий, йому понад 100 років, я радий що він заграв новими фарбами. Мені хочеться, що ті органзації які зараз є замість жеків – намагались не просто взяти гроші, але й робити шось цікаве. Цим проектом ми хочемо підкреслити важливість спільноти і її силу в дії, можливість творення і реалізації задумів та проектів”, – зізнається Богдан Близнюк, координатор ініціативної групи жителів будинку №5 на вулиці Івана Франка.

Жителі кажуть, що мурал став окрасою двору, він затишний і атмосферний.

«Я виріс у цьому дворі, зараз тут живуть мої батьки. Мені дуже подобається ця ініціатива, я коли був малим – часто проводив тут час, а зараз двір занепав. Ці люди, вони принесли атмосферності й затишку будинку і повернули ті теплі дитячі спогади. Можете подивись по фотографіях – те що було, і те, що є – це небо і земля.”,- розповідає мешканець будинку Орест.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...