У Франкіську влаштовують виставку оригінальної графіки: кошти з продаж віддадуть місцевій лікарні (ФОТО)

Автор: Турій Роман

21 Кві, 2021 15:32

У Франкіську влаштовують виставку оригінальної графіки: кошти з продаж віддадуть місцевій лікарні (ФОТО)

У «Підземному переході Ваґабундо» завершують приготування до відкриття благодійної художньої виставки митця Володимира Луканя.

Читайте також: Палац Потоцьких та Промприлад отримають нове дихання під час фестивалю Порто Франко (ФОТО)

Виставка оригінальної графіки «ГРА Ф і Ка», відкриття якої заплановано на 18:00 21 квітня, має благодійну мету – збір коштів на потреби реанімаційного відділення Івано-Франківської центральної клінічної лікарні.

На виставці відвідувачів чекають 57 графічних творів митця, а також розмальовки для дітей та дорослих, які можна придбати за 60 гривень.

Як пояснює співорганізатор виставки Анатолій Звіжинський, це лімітована серія творів вільної графіки, намальованих на звороті афіш, які колись з надлишком були видрукувані.

Роботи створювалися художником в майстерні підручними матеріалами: восковим маркером, восковими пастелями, тушшю – без попередніх ескізів, одразу за один прийом, пише “Галка”.

«Це продовження розпочатого у фейсбуці аукціону. Художник, у зв‘язку з тим, що йому виповнилося 60 років, запропонував придбати широкому загалу 400 графічних листів. Виручені кошти підуть Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні, в якій митцю врятували життя (цукровий діабет спровокував гангрену й Володимир Лукань втратив ногу – ред.)», – пояснює Звіжинський.

До слова, роботи вже придбали 50 осіб. Виставка триватиме два тижні.

Довідково. Володимир Лукань народився 26 березня 1961 р. в м. Дрогобич Львівської області.

Закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (тепер Львівська академія мистецтв), 1984 р. З 1984 року викладає на художньо-графічному факультеті Педагогічного інституту (зараз Інститут мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника).

Член Національної спілки художників України.
Працює в галузі ікономалярства на склі, живопису, графіки, дизайну, декоративно-прикладного мистецтва, мистецтвознавства. Учасник міжнародних, всеукраїнських і персональних виставок. Автор монографій, методичних праць, буклетів, каталогів, статей із теорії і практики мистецтва.

Визнаний найкращим науковцем 2006 р., нагороджений нагрудною відзнакою та грошовою премією Обласної Ради та Обласної державної адміністрації.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...