У Франківську ефектно відзначили 100 років створення “Української військової організації”(ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Зелінська Таня

30 Лип, 2020 21:57

У Франківську ефектно відзначили 100 років створення “Української військової організації”(ФОТО, ВІДЕО)

Ввечері 30 липня на мості у мікрорайоні “Пасічна” відбулася акція з відзначення сторіччя Української військової організації.

Читайте також: Ми відчули себе потрібними, - переселенка про допомогу франківського Карітасу

30 липня 1920 року у Празі відбулось останнє засідання Стрілецької Ради Січових Стрільців, на якому під керівництвом командира Січових Стрільців полковника Євгена Коновальця було створено Українську Військову Організацію (УВО) . Це – нелегальна політична організація військовиків різних українських армій, яка ставила на меті продовжувати збройну боротьбу за незалежність і соборність України. Утворена впродовж 1920 рр. з кількох націоналістичних військових організацій та нелегальних гуртків. В УВО були організаційно-кадрова, розвідна, бойова і пропагандивно-політична референтури. Основну територію дії УВО становила Галичина. Члени УВО вели диверсійну діяльність проти окупаційної влади.

Сьогодні на мості на Пасічну зібралися представники десяти місцевих націоналістичних організацій, аби спільно відзначити ювілейну дату. Вони підсвітили фаєрами банер “100 років українській військовій організації”, також активісти викрикнули кілька патріотичних гасел, пише “Галка”.

“У нас нічого, як і сто років тому, не міняється – ми готуємо людей, готуємося до захисту і захищаємо Україну, яка в небезпеці. Ми завжди б’ємо у дзвони і нагадуємо, що ми українці і маємо єднатися”, – розповів член УНСО Сергій Демчук.

Керівник обласної “Карпатської Січі” Михайло Стецик зазначив, що нині в Україні мало говорять про УВО, тому цією акцією хочуть нагадати, що люди з цієї організації починали боротьбу за незалежність української держави.

Ефектна акція на мості в Пасічну

Опубліковано Galka.if.ua Четвер, 30 липня 2020 р.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...