У франківських маршрутках нічого не змінилося, крім ціни

Автор: Людмила Баран

02 Jul, 2014 19:24

Поділитись публікацією
У франківських маршрутках нічого не змінилося, крім ціни

З 1 липня вступили в дію нові тарифи  у громадському транспорті міста. Вже два дні люди їздять за новою ціною – 2, 75 грн.  

Зміни введені рішенням виконавчого комітету міської ради від 4 червня “Про тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування”.

Цей документ також передбачає, що в маршрутках з 1 вересня мають з’явитися прилади GPS-моніторингу та два відео реєстратори (один з фіксацією на салон, другий – з фіксацією руху по дорозі). Крім того, до осені мають впровадити систему обов’язкового обілечування пасажирів та обладнати автобуси іменними пристроями компостування квитків.

У документі йдеться: “Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку забезпечити виконання побажань мешканців, висловлених під час громадського обговорення проекту даного рішення”. На громадських слуханнях люди вимагали від перевізників забезпечити належну якість обслуговування: чистоту салонів маршруток, ввічливість та охайний вигляд водіїв, дотримання графіку руху тощо.

Однак, за спостереженнями www.galka.if.ua,  здійснення цих вимог поки що у майбутньому. Люди на зупинках стверджують, що не помітили ніяких позитивних змін. “Як було брудно, так і є”, – говорить один із пасажирів.

Перевізники попереджали, що не матимуть копійок, аби давати решту. Декотрі пасажири самі говорять, що треба було ввести одразу 3 гривні, бо з копійками незручно. В автобусі водій навіть дав кореспонденту www.galka.if.ua 50 копійок решти з трьох гривень.

Ймовірно, двох днів перевезень  за новим тарифом підприємцям недостатньо, аби покращити фінансове становище і виправити недоліки.  Можна припустити, що для поліпшення громадських перевезень в Івано-Франківську потрібні спільні зусилля: міської влади, яка відповідальна за стан  доріг, перевізників, обов’язок яких дбати за належний стан автобусів, водіїв, що повинні дотримуватися безпеки руху, пасажирів, яким слід перестати розкидати сміття.

Фото Юрій Гриньків\www.galka.if.ua