У Франківській дитячій лікарні відкрили оновлене відділення реабілітації (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

30 Nov, 2023 21:14

Поділитись публікацією
У Франківській дитячій лікарні відкрили оновлене відділення реабілітації (ФОТО)

За кошти Євросоюзу зробили ремонт, укомплектували та обладнали відділення реабілітації у Міській дитячій клінічній лікарні. У залі займаються дітки, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом або порушеннями нервової системи. 

Про це пише Галка з посиланням на Руслана Марцінківа.

«Наш зал обладнаний системами вертикалізації, називається вона павук. Забезпечена для розробки різних суглобів, для створення ефекту невагомості. Це переважно для діток з ДЦП. Також в нас є різний інвентар для діток зі сколіозом чи сколіотичною поставою. Ми маємо змогу займатися з певними обладнаннями», – розповідає лікар фізичної та реабілітаційної медицини Міської дитячої клінічної лікарні Іван Валага.

Велика зала для фізичних занять, відремонтовані хол та кабінети у відділенні. Також планують докупити необхідне обладнання, адже з коштів, які виділив ЄС на цей проєкт, залишилося понад півмільйона гривень.  

«Частина нашого проєкту вартує 11 мільйонів гривень. За ці гроші проведено ремонтні роботи в окремих кабінетах та холах, де кабінеті ці розміщені. І частину коштів витрачено на придбання обладнання. За зекономлені кошти, близько 700 тисяч гривень докуповуємо ще додаткове обладнання. Ви, можливо, чули, це апарат штучної вентиляції легень, якби такі діти потребували, перебуваючи на лікуванні, не тільки на реабілітації. Також обладнання для розробки руки, так звана рукавичка, стельовий підйомник для тих діток, які мають проблеми із опорно-руховим апаратом», – каже директорка Міської дитячої клінічної лікарні Ольга Бойчук.

У відділенні реабілітації та оновлення зможуть лікуватися маленькі пацієнти із важкими порушеннями нервової системи й опорно-рухового апарату, а це дітки із ДЦП, розладом аутичного спектра, синдромом Дауна, а також зі сколіотичною поставою та сколіозом.  За словами медиків, тут є великий комплекс лікувальних і діагностичних втручань, які безумовно покращують стан дитини.