У франківській міській раді 30 депутатів мають конфлікти інтересів, – КВУ (СПИСОК)

Автор: Борис Марія

16 Лют, 2017 14:35

Поділитись публікацією
У франківській міській раді 30 депутатів мають конфлікти інтересів, – КВУ (СПИСОК)

Сьогодні, 16 лютого, в приміщенні в приміщенні готелю “Станіславів” говорили про запобігання та регулювання конфлікту інтересів в міських радах міст обласного значення Івано-Франківської області.

Керівник проектів обласної організації “Комітет виборців України” Максим Лисюк нагадав, що є два види конфлікту інтересів – потенційний, який не є корупцією, але може бути її джерелом, та реальний. Є інтерес майновий, сімейний, пов’язаний із різними сферами діяльності. Активісти направляли запити у міські ради обласного центру, Калуша та Коломиї щодо необхідної інформації, яка дозволить визначити конфлікт інтересів. Відповідь надіслали не всі.

Тільки 12 депутатів Івано-Франківської міської ради, згідно досліджень активістів, не мають конфлікту інтересів. 30 його мають (по торгівлі – 17, по оренді  та громадських організаціях – 13).

«У нас враження, що всі займаються будівництвом. Багато займаються торгівлею та орендою», – сказав пан Сергій.

«Не виключено, що у тих 12-ти він просто прихований. Наприклад, секретар міської ради Оксана Савчук була засновником ТОВ «Комунальні інвестиції». Зараз відношення до цього офіційно немає. Розуміємо, навіть якщо вона вийшла із засновників, можливо залишилися дружні відносини», – зауважив голова обласної організації «КВУ» Максим Лисюк.

У Калуській міській раді конфлікт інтересів найчастіше виявляли у комунальній сфері. Значна кількість депутатів має зареєстровані громадські організації.

Для врегулювання таких конфліктів є ряд заходів.  Однак, на думку активісті, у цій сфері ще треба працювати, а про підозри на реальні конфлікти інтересів слід повідомляти у компетентні органи.

Дорожні карти із депутатами, які мають конфлікти інтересів, роздадуть активістам.

Довідково.

Конфлікт інтересів – суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.