У франківській міськраді є троє кандидатів на відкликання, – ЧЕСНО

Автор: Борис Марія

21 Лют, 2017 13:22

У франківській міськраді є троє кандидатів на відкликання, – ЧЕСНО

Активісти Руху ЧЕСНО проаналізували відвідування депутатами Івано-Франківської міськради сесійних засідань та засідань постійних робочих комісій ради.

Читайте також: Які доходи і статки у депутатів Франківської міськради, - дослідження ЧЕСНО

Екс-мер Анушкевичус пропустив понад 70% сесій. Чимало часу проводить в Європі. Забудовник Ковальчук теж став кандидатом на відкликання. У нього конфлікт інтересів. Депутат увійшов в комісію з питань містобудування.

Саме тут він пропустив понад 50% засідань. У секретаря бюджетної комісії “свободівця” Гавриша аналогічна ситуація. Кандидатом на відкликання мало не став голова фракції “Солідарність” Шкутяк. 5 депутатів узагалі не увійшли в комісії й рік не працювали.

Якщо депутат пропускає 50% і більше засідань сесій або комісій за повний рік каденції, то він, згідно з чинним законодавством, може втратити мандат (ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, Ст. 37). Закон не передбачає поважних і неповажних причин для пропусків засідань сесій або комісій.

З огляду на це, у Івано-Франківській міськраді є начебто три кандидатів на відкликання.

Екс-мер Франківська пропустив 5 із 7 сесійних засідань:

З минулого року я повернувся у бізнес. Дуже часто, разом із сином, буваю в Європі, де налагоджую контакти. Зараз намагаюсь досягнути домовленостей про продаж українських товарів за кордоном.

Окрім того, Анушкевичус довший час не був членом жодної комісії міськради. Кандидат на відкликання бідкається, що йому не дали можливості працювати там, де в нього було бажання:

“До комісії з питань ЖКГ мене включили лише недавно. До того я хотів бути членом бюджетної комісії, бо розуміюсь у бюджетних питаннях. Але я там виявився непотрібним, думаю, ви самі розумієте, чому”, – прокоментував він.

Очевидно, екс-очільник Франківська натякав на те, що у бюджетній комісії з 8-ми членів — 5 представників ВО “Свобода”.

Анушкевичус твердить, що став депутатом міськради для того, щоб до кінця зреалізувати ті програми, які були започатковані ним ще за його каденції міського голови. Тому позбуватися мандата не збирається.

Залишається питання, як він може реалізовувати програми, якщо не працює належним чином ні на сесіях, ні на комісії. До міської ради Анушкевичус потрапив як перший номер у списку Української Народної Партії. Окрім нього, УНП представлена ще двома депутатами. Таким чином, вплив політика, який як мер 5 років вирішував питання в місці, звівся до мінімуму.

Представник “Солідарності” Володимир Балагура кандидатом на відкликання став за кількістю пропусків засідань сесій і комісії з питань містобудування та земельних відносин. Його “прогули” пов’язані із виїздами за кордон на лікування.

Ще один кандидат на відкликання — забудовник Микола Ковальчук (“Солідарність”). Він був відсутній на 6 з 10 засідань комісії з питань містобудування та земельних відносин. Очевидно, що у депутата є конфлікт інтересів, – вважають у Русі ЧЕСНО.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...