У Франківській обласній лікарні відтепер роблять операції на слізні шляхи (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

10 Лис, 2023 21:43

Поділитись публікацією
У Франківській обласній лікарні відтепер роблять операції на слізні шляхи (ФОТО)

У відділенні офтальмології обласної клінічної лікарні почали робити операції на слізні шляхи. Виконує їх київський офтальмолог Василь Кривень, який переїхав до Івано-Франківська.

Про це пише Галка з посиланням на КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.

Лікар розповідає, що проблеми зі слізними шляхами мають люди різного віку. Наприклад, через деформації, переломи носів, травми тощо. У молодих більше йде зарощення слізних каналів, пов’язане з гайморитами та іншими процесами, які можуть приводити до набряку слизової носа. Старші люди звертаються часто з ускладненнями. 

“Ці хронічні запалення слізного мішка, якими я займаюся, можуть провокувати запалення і самого ока. Ми найбільше боїмося запалення передньої оболонки, це рогівки, так званих кератитів, які можуть важко перетікати при таких ситуаціях. Тому, звичайно, слізні шляхи при таких хронічних процесах потрібно відновлювати. Не просто відкривати мішок та випустити гній… Це – тимчасове полегшення, а потім людина знову приходить через пів року з такою ж проблемою. Тому моя справа донести інформацію, що краще в спокійному стані виконати ту операцію, відновити шляхи, щоби не було повторних гноєтеч чи інших проблем”, – радить лікар.

За спостереженням очного хірурга, люди не йдуть до лікаря на ранніх стадіях захворювання, а чекають до останнього. Він же радить звертатися до фахівців у наступних випадках:

  • Якщо людина все життя була далекозорою, а після 40 років раптом почала добре бачити й читати без окулярів, бо це може бути ознакою набухаючої катаракти. У неї, найімовірніше, збільшився кришталик в обсязі, а, з точки зору фізики, у товстішої лінзи – коротший фокус. Деякі види глауком також пов’язані саме з ростом цього кришталика. Через якийсь час високий тиск на задній відрізок ока може призвести до атрофії зорового нерва, і його вже буде не відновити.
  • Якщо є сльозотечі. “Коли людина натиснула в куточку ока, а в неї вже не тільки сльоза, а слиз або й гній появився, то їй треба промити ті слізні шляхи й виявити, на якому місці є перешкода. Не чекати, поки гній роз’їсть шкіру. Тому такими речами я б не нехтував…”, – радить лікар.

Читайте також: Франківські лікарі перші в області почали через ніс оперувати слізні канали (ФОТОФАКТ)