У франківській “Просвіті” для дітей ВПО провели табір

Автор: Жанна Головенко

26 Лип, 2024 17:00

Поділитись публікацією
У франківській “Просвіті” для дітей ВПО провели табір

У “Просвіті” проводять табір у рамках проєктної співпраці з Міжнародною організацією з міграції. 16 дітей внутрішньоперемішених осіб, що проживають в Івано-Франківську, впродовж десяти днів займаються англійською, психологічною реабілітацією, дізнаються про історію міста й проводять активно час.

Пише “Галка” з місця події” 

Франківська “Просвіта” мала досвід таборів ще з 2022 році й досі проводить у польових умовах, та цьогоріч вирішили зробити такий для дітей ВПО, що проживають у колективних центрах Івано-Франківська. Голова “Просвіти” Михайло Січка ділиться, що охочих було багато й всіх не вийшло взяти. Хоч планували 12 дітей, та вирішили взяти більше.

У цьому таборі спробували нове, що діти перебувають у цілий день. Окрім відпочинково-спортивної частини, додали інформаційно-освітні компоненти. Наприклад, вивчають у ігровій формі щодня: проводять розмовні клуби, грають ігри.

“Ми вирішили провести пілотний табір й подивитися чи сподобається діткам. Хочемо подивитися як піде, щоб знати як краще провести наступного літа, а можливо ще й зимою спробуємо”. Дуже важливо, щоб на канікулах був не лише відпочинок. Ми ходимо й на екскурсії містом, піднімалися на ратушу. Так би мовити, намагаємося показати що у нас є, розповісти про історію”, – каже голова “Просвіти” Михайло Січка.

Михайло Січка ділиться, що реалізувати й провести табір виявилося важче ніж очікували. За його словами, викладачі розповідають, що це одні з найважчих груп.

З дітьми граються аніматори. Для 14-річної Ірини це перший досвід роботи із дітьми. Впродовж десяти днів вона вчила дітей грати волейбол, оскільки сама грала колись за школу.

“Я вирішила, що поки немає навчання, позайматися із дітками. Вони дуже люблять рухатися. Найчастіше ми граємо волейбол, баскетбол. Спершу переймалася, але я швидко влилася в компанію”.

Пані Ольга та отець Ярослав Рожак у Ямниці на парафії займаються із дітьми. До прикладу, створювали картини у техніці квілінгу.

“Для нас це трохи інший досвід, трохи інший підхід треба. Ми щодня робимо щось інакше. Спершу ми познайомилися й дізналися, що для дітей цікаво. Ми стараємося поєднати і рукоділля й спілкування. Створюючи картину повітряної кулі із квілінгу, обговорювали мрії, бажання, страх, що заважає їм здійснюватися”, – розповідає Ольга.

Читайте також: Більше не Волковецький: у Просвіти Прикарпаття новий голова Михайло Січка