У франківській школі здивували комісію, яка перевіряє якість харчування учнів (ФОТО)

Автор: Борис Марія

15 Mar, 2016 15:05

Поділитись публікацією
У франківській школі здивували комісію, яка перевіряє якість харчування учнів (ФОТО)

Сьогодні, 15 березня, спеціальна комісія здійснила контроль за харчуванням дітей у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №28.

Протягом кількох годин перевіряли роботу кухарів, приватного підприємця, який забезпечує діткам гаряче харчування, реалізацію буфетної продукції, якість страв, об’єктивність виданих порцій, оглянули стан харчоблоку та обіднього залу, ознайомилися із документацією. Також спілкувалися із школярами, які поділилися враженнями від сніданків та обідів.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Олена П’ятничук розповіла, що у закладі харчуються 96 дітей пільгових категорій. На сніданки приходять близько 250 діток, на обіди – 150. Для пільговиків ціна харчування 11- 11.70 гривень, для інших сніданки коштують 8 гривень, обіди – 11. На батьківських зборах батьки погодили два види меню. Особливістю є те, що стіл накривають не учні, а працівники столової.

Начальник випробувального центру ДП «Стандартметрологія» Тетяна Стасів зазначила, що загальні враження від школи №28 позитивні. Приємно здивувала чистота у холодильнику.

«Хоча зовнішній вигляд й обладнання застаріли, школа стара, то прибирання, стан посуду, наявність мийних засобів у хорошому стані», – зауважила вона.

Перевірка показала, що у їдальні школи №28 спостерігається відповідність приготовлених страв до меню, технологічних карт. Однак є невідповідність вагових норм: хліб (5-10г), макарони відварні (40г),  куряча  відбивна (20г). У день перевірки вартість харчування становила 8,10 грн, хоча має бути 8 грн. Зі слів приватного підприємця Ольги Яцурак різницю у вартості сніданку (0,10 копійок) компенсує за рахунок власних коштів. Щодо харчоблоку, то його стан задовільний, спостерігається певна задимленість.

«Ми рекомендуємо провести анкетування учнів та батьків, щоб з’ясувати реальний стан справ, потреби. Це має відповідати вимогам санепідемстанції», – зазначила головний спеціаліст з питань загальної середньої освіти Світлана Бойчук.

Заклади мають виправити виявлені порушення та врахувати пропозиції комісії. Відомо, що навчальні заклади Івано-Франківська перевірятимуть до 25 березня. Такі заходи проходитимуть щодня з вівторка по п’ятницю.
Детальніше на сайті Департаменту освіти та науки.