У франківському центрі офтальмології Lux Vision безкоштовно консультує фахівець зі світовим ім’ям Пол Рунге (ФОТО)

16 May, 2023 09:15

Поділитись публікацією
У франківському центрі офтальмології Lux Vision безкоштовно консультує фахівець зі світовим ім’ям Пол Рунге (ФОТО)

Центр офтальмології Lux Vision (Люкс віжн) в Івано-Франківську широко відомий своїми соціальними проєктами з надання безкоштовних або пільгових послуг різним категоріям пацієнтам. До роботи медустанови долучився й знаний у світі фахівець Пол Рунге.

Читайте також: "Зміни згори не підуть. Нагорі - добре". В Івано-Франківську "знизу" збирають пропозиції до виборчої та медичної реформи

Медичний директор та співзасновниця центру офтальмології Олена Рибачук розповідає: «Знаючи, що Пол перебуває в Україні, вирішила запропонувати йому створити спільний соціальний проєкт.

 «Суть нашого спільного з Полем проєкту полягає в тому, що ми надаємо технічні потужності нашої клініки та запрошуємо пацієнтів, а Пол допомагає нам своїми експертними знаннями провести діагностику надскладних випадків. Це абсолютно соціальний проєкт, оскільки всі витрати бере на себе клініка, а діагностика пацієнтів проводиться на безоплатній основі».

Для участі у проєкті обирали пацієнтів  клініки, які мали складні, рідкісні патології сітківки ока.  Адже саме у цьому питанні Пол є фахівцем світового рівня, експертом в Charles Retina Institute (один з провідних офтальмологічних інститутів у США, – ред.). До речі, в цей день на консультацію потрапили пацієнти не лише з Франківщини, але й з Київщини та Тернопільщини.

 «Пол – унікальний спеціаліст, адже він має досвід роботи як з немовлятами від двох місяців, так і зі старшими людьми. У нього 25 років стажу вітреоретинальної хірургії. Таких спеціалістів в Україні не більше десяти, але всі вони оперують дорослих пацієнтів.

Працювати з дорослими пацієнтами з патологією сітківки значно легше, ніж з немовлятами. Робота з немовлятами є вершиною майстерності, якою Пол Рунге відмінно володіє. Водночас він не є виключно дитячим офтальмологом», – ділиться Олена Рибачук.

Лікарка додає, що Пол був здивований наявністю в Україні приватного закладу такого високо рівня: з наявним сучасним устаткуванням і рівнем організації роботи.

За його словами, приватні офтальмологічні центри у США значно менші та не мають такої кількості персоналу, апаратури й спектру послуг. Це все можуть собі дозволити лише інститути й великі клініки. А у Lux Vision – 21 кабінет та операційний блок.

Він також наголосив на високому професіоналізмі лікарів й сучасності обладнання, яке дає можливість продіагностувати весь перелік існуючих хвороб ока.

 «Наше обладнання дає можливість формувати файли з фото- та відеоінформацією. Це спеціальна програма, яка може вмістити в себе файлове обстеження пацієнта. Надалі ми можемо обмінюватися цими даними онлайн і, безпосередньо під час обстеження пацієнта, консультуватися з Полом та його колегами, які ділитимуться  своїми досвідом і знаннями.

Зокрема у нас є спеціальне обладнання, яке на клітинному рівні може розрізняти патологію на ранніх стадіях захворювання сітківки. Тож ми можемо файловим повідомленням надіслати всі отримані дані та проконсультуватися щодо надскладних випадків захворювань».

До речі, Lux Vision є чи не першим приватним закладом в Україні, де Пол не тільки проводить консультації пацієнтів, але й ділиться знаннями з лікарями.

 «Пол ділився своїм досвідом, всі разом розбирали кейси: на основі чого було призначено лікування, що б він ще порекомендував, як він це бачить, як це лікується в США… Хоча загалом він був вражений відповідністю наших методик до європейських і американських. Він зазначив, що стратегії лікування обрані правильно. Водночас він пропонував й інші, альтернативні варіанти», – каже Олена Рибачук.

Пол Рунге приїжджає до України раз на кілька місяців. Він погодився брати участь у проєкті під час кожного наступного свого візиту до країни й надалі допомагатиме проводити спільні консультації.

 «Працюють наші лікарі, в той час, як Пол виступає експертом. Діагностику фактично проводимо ми, а от Пол надає експертну консультацію у надскладних випадках.

 Цього разу ми змогли прийняли п’ятьох людей; на кожну людину було приділено понад годину  часу. Це були складні випадки, які потребували ґрунтовного дослідження.

Ми вже мали заздалегідь проведену діагностику по цих людях: розглядали всі матеріали, що в нас є, оглядали пацієнта, потім знову обговорювали отримані результати – це дуже кропіткий процес», – уточнює Олена Рибачук.

Для Lux Vision, – додає лікарка, – залучення Пола до проєкту є надзвичайно важливим, адже фахівець зі світовим ім’ям передає свої знання та досвід українським лікарям. Загалом, – ділиться Олена Рибачук, – Пол бачить свою місію не лише у консультуванні, а й в передачі знань, оскільки у нього близько 50 років медичного досвіду. Тож в нього справді є чого повчитися».

 «Оскільки Пол є медиком світового класу, фактично, він надає нам доступ до своїх знань та знань його колег, медиків такого ж світового рівня. Навіть якщо ми стикнемося з випадком, який не є дотичним до його спеціальності – він порадить того, хто допоможе».

Співпрацю з українськими колегами прокоментував й сам Пол Рунге.

 «Я побачив молодих людей, в яких горять очі і які прагнуть лікувати й розвиватися. Я здивований рівнем глибини й обдуманості запитань, які отримував від молодих фахівців. У них є медичне бачення», – ділиться враженнями Пол.

*партнерська публікація