У Франківському виші відкрили сучасну лабораторію з вивчення відновлюваної енергетики (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Зелінська Тетяна

10 Лис, 2020 12:36

Поділитись публікацією
У Франківському виші відкрили сучасну лабораторію з вивчення відновлюваної енергетики (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У Всесвітній день науки в ІФНТУНГ презентували першу в Україні освітню програму «Інженерія відновлюваної енергетики», яка реалізується за підтримки Уряду США через USAID Проєкт енергетичної безпеки.

Програма розроблена з урахуванням провідних європейських трендів і вимог, спрямована на розв’язання проблеми кадрового забезпечення сфери відновлюваної енергетики в Україні, інформує “Галка”.

В університеті нафти і газу облаштували сучасну лабараторію, де студенти зможуть вивчати відновлювану енергетику. Гарант освітньої програми, проректор ІФНТУНГ Максим Карпаш розповідає, що вони мають величезний запит від працедавців на фахівців за цією спеціальністю.

“Коли ми розробляли програму, то нас просили включити ще це і це, бо є великий запит від роботодавців. Тут прилади, які використовується в багатьох галузях, але деякі – ще ні. Ми обирали серед найкращого обладнання”, – говорить Карпаш.

Від Уряду США на цей проєкт університет отримав понад два мільйона гривень. 80% коштів витратили на обладнання для лабараторії, а також на програмне забезпечення.

“По рівню технічного забезпечення, по рівню кадрового та програмного забезпечення, по рівню співпраці з працедавцями – то ми, напевно, найкраща в Україні. У нас достатньо багато партнерів закордоном, тому ця лабораторія світового рівня і у нас будуть академічні обміни з іншими країнами”.

Студентка першого курсу спеціальності «Інженерія відновлюваної енергетики» Юлія Григораш розповідає, що конкурс на цю спеціальність був дуже великий.

“Потрібно було набрати великі бали на ЗНО, найнижчий бал був 178. У школі мені подобалася фізика та математика, я брала участь в деяких оліміпадах, тому для мене це не було щось нове, і я вирішила спробувати себе в такій точній спеціальності”.

Студентам вже вдалося попрактикуватися на приладах, які стосуються сонячної енергетики – досліджували ефективність роботи сонячної батареї при різних умовах.