У Франківську 14 людей пройшли курс і тепер супроводжуватимуть ветеранів (ФОТО)
17 Січ, 2025 16:07
17 січня в Івано-Франківському університеті нафти і газу центр соціального супроводу ветеранів випустив перших 14 фахівців, які будуть допомагати ветеранам та їхнім рідним.
Про це пише “Галка” з вручення сертифікатів випускникам.
Центр був створений у травні 2024 року, а 20 грудня відбувся перший випуск слухачів програми. Ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик наголосив, що фахівець супроводу ветеранів – це не соціальний працівник. Він має виконувати іншу роль – моніторити, як забезпечуються права ветеранів, і підтримувати їх у вирішенні складних питань.
Як розповіла директорка навчального центру Наталія Петруня-Пилявська, навчання успішно завершили 14 учасників – ветерани бойових дій, інваліди війни та члени сімей загиблих. Усі вони пройшли конкурсний відбір і підготувалися до роботи на посадах.
“Наші слухачі мають різний досвід і обмеження, проте вони абсолютно повноцінні й не потребують спеціальних умов для навчання. Їм буває важко пересуватися, але вони надзвичайно сильні та потужні духом”, – розповіла Наталія Петруня-Пилявська.
Навчання проводилося в онлайн-режимі.
“Перед новим роком нам треба було завершити програму, тому ми вирішили провести навчання дистанційно. Однак ми плануємо повернутися до аудиторного формату, адже у нас є достатній матеріально-технічний фонд”, – пояснила Наталя Петруня-Пилявська.
Вона додає, що попри дистанційний формат, слухачі залишалися активними, ставили багато запитань і регулярно взаємодіяли з викладачами.
Одна з випускниць – дружина полеглого захисника Леся Задорожна:
“У цій сфері ми є новачками, але університет та викладачі надали нам неоціненні знання. Завдяки цьому ми тепер готові допомагати ветеранам, сім’ям загиблих та зниклих безвісти, а також багатьом іншим людям, які потребують підтримки”, – каже вона.
Зараз випускники програми працюють і продовжують консультуватися з Центром у складних ситуаціях, які виникають під час їхньої діяльності.
“Ми постійно на зв’язку з нашими випускниками, підтримуємо їх і допомагаємо вирішувати проблеми, які виникають у їхній роботі”, – каже Наталії Петруня-Пилявська.
Ще один випускник, який сьогодні отримав свій сертифікат – ветеран Олег Клемишин.
“Коли я йшов на цю посаду та подавав документи, то думав: “Можливо, це справді моя місія”. Знаєте, інколи здається, що нас навчали саме для цього — щоб ми могли допомагати і робити щось важливе для інших”, – розповідає чоловік.
Центр вже працює над запуском нових потоків, але стикається з фінансовими викликами.
“Ми хочемо навчати не лише ветеранів, а й цивільних осіб, які бажають долучитися до цієї діяльності. Але постає питання: хто оплатить їхнє навчання? Ми шукаємо підтримку серед бізнесу та небайдужих людей, готових профінансувати цю ініціативу”, – зазначила Наталія Петруня-Пилявська.
Ректор Ігор Чудик додав, що університет не може навчати за власний кошт цивільних фахівців, які не є ветеранами. Проте важливо знайти ресурси, адже попит на подібних спеціалістів зростає.
Читайте також: “Слідами Галицької Трансверсальної залізниці”: прикарпатців кличуть на благодійний велопробіг (ВІДЕО, РЕЄСТРАЦІЯ)