У Франківську активісти говорять про переоб’єднання на фоні українсько-російської війни

Автор: Борис Марія

19 May, 2017 11:27

Поділитись публікацією
У Франківську активісти говорять про переоб’єднання на фоні українсько-російської війни

В рамках громадського марафону #Навіщо_Нам_Бути_Разом? 19 травня відбулося публічне обговорення на тему: «Шляхи та умови реінтеграції: виклики та можливості».

Читайте також: У Франківську розмірковували, у чому секрет стійкості України (ФОТО)

Захід організований для переселенців із східної України, ветеранів та учасників АТО, всіх, кого стосується українсько-російська війна.

Співзасновниця організації Дом4824 Наталя Вишневецька розповіла про подорож до Берліну, де колишні переселенці живуть повноцінним життям та їх ніхто не сприймає як тих, хто колись підтримував злочинний режим.

“Треба вийти на спокій, забрати зайві емоції, бо в іншому випадку не працює логіка та накопичений досвід”,- сказала вона.

Київський переселенець з Донецька Олег Саакян з колегами прийшли до думки, що Донбас треба заархівувати, вивчати та забезпечити безпечну реорганізацію.

“Це процес, направлений у майбутнє. Треба проводити такі заходи, щоб з’ясувати суть проблеми, з’ясувати дефініції, визначити, як ви говорите – межа дотику чи межа зіткнення” , – сказав він.

На його думку, війна все спрощує. Треба тільки знати, хто ворог, хто свій, де чорне, де біле. Захід такий слід проводити, щоб дати відповіді на прості питання, якими часто маніпулюють.

“Реінтеграцію слід проводити на фізично звільнених територіях”, – сказав він.

Спікери зазначили, що акція не політична. Люди діляться історіями, досвідом та застереженнями. Такий захід мають проводити у багатьох містах України, щоб спільно напрацювати оптимальний механізм реінтеграції.

Численні присутні говорили про міжнародний досвід врегулювання конфліктів  та сценарії збереження соціально-економічних зв’язків через лінії розмежування на різних етапах конфлікту.
Під час заходу спілкувалися по Skype з міжнародними експертами на тему реінтеграційних процесів в Грузії та Молдові.

Теги: