У Франківську активісти з різних куточків України дискутували про права людини та культурне різноманіття (ФОТО)

Автор: Борис Марія

22 Лис, 2016 18:50

Поділитись публікацією
У Франківську активісти з різних куточків України дискутували про права людини та культурне різноманіття (ФОТО)

До міжнародного Дня толерантності в Івано-Франківську відбулася низка подій під загальною назвою «Поліфонія культурного різноманіття».

Ініціатива молодіжної організації «СТАН» зібрала активістів та активісток з різних регіонів України, в тому числі представників етнічних та релігійних спільнот та активних переселенців.

На тренінгу, що тривав майже тиждень, учасники з Дніпра, Жмеринки, Івано-Франківська, Києва, Львова, Мелітополя, Маріуполя, Сєвєродонецька, Павлограда, Херсону, Чернівців та Чернігова ініціювали серію мистецьких інтервенцій, дискусії про права людини та цінність культурного різноманіття у суспільстві, діалогові заходи в форматі «живої бібліотеки», а також стали співучасниками перформансу Анотона Романова «Мапа ідентичності».

«Такі події, насправді, є одним з кращих способів поширення культури, а також знань про «інших». Хіба може не відбутися інтеграція різних людей із різним походженням, якщо вони знаходяться в одному середовищі?» – розмірковує про тренінг Маріана Нан,  громадська діячка,  експертка з прав людини проекту «Справедливість на захист», культурна менеджерка та спеціаліст з міжнародної інформації ГО “Африканська рада” (Київ).

Головною подією став тренінг-майстерня «Арт-активізм та правозахисний контекст» освітньої програми «Розуміємо права людини», в рамках якої відбувалися виступи лідерів арт-інституції «Тотем» Макса Афанасьєва та Олени Афанасьєвої, голови освітнього центру «Простір толерантності» Анни Ленчовської, а також фахівців Молодіжної організації «СТАН». Тренінг-майстерня відбувся в рамках освітньої діяльності Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» за фінансової підтримки Уряду Канади через Міністерство міжнародних справ Канади (Global Affairs Canada) в рамках програми «Права людини понад усе» (Human Rights First), який впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

«Чудова подія, де ми робили спробу ламати стереотипи незвичним шляхом – через мистецтво. Коли тривіальні лекції перестають бути цікавими – такі заходи ніби ковток свіжого повітря, що допомагають впорядкувати наявні знання і відкрити для себе щось нове, кардинально інше», – ділиться враженнями активістка Юлія Сінкевич.

«Поліфонія культурного різноманіття» є частиною правозахисного освітнього проекту «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України», який координується Молодіжною організацією «СТАН» при підтримці National Endowment for Democracy (NED).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діалог – це головна зброя, яка є в України, – активіст, переселенець зі Сходу Ярослав Мінкін

У Франківську знахарка лікує від шовінізму та виганяє бісів гомофобії?