У Франківську бадмінтоном хочуть допомогти школярам зберегти зір: експериментують з 240 дітьми (ФОТО)

Автор: Застава Максим

08 Dec, 2021 08:04

У Франківську бадмінтоном хочуть допомогти школярам зберегти зір: експериментують з 240 дітьми (ФОТО)

На базі обласної дитячої клінічної лікарні розпочався проєкт «Бадмінтон і зір», який ініційовано президентом федерації бадмінтону України Олексієм Дніпровим.

Проєкт реалізовують Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника спільно із Департаментом освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА, обласною дитячою клінічною лікарнею, обласним відділенням Національного олімпійського комітету України та Івано-Франківським обласним відділенням Комітету з фізичного виховання та спорту.

“Мета проєкту – запобігання втрати зору у школярів через заняття бадмінтоном. Фокус групою є школярі 5-9 класів у загальній кількості 240 учнів. Проєкт мав стартувати з середини вересня цього року, але у зв‘язку з карантинними заходами, розпочався лише у грудні. Планувалось, що він триватиме впродовж навчального року 2021/2022.  Однак вже йдеться про його пролонгацію. Про результати експерименту повідомлятимемо”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначають у ПНУ, університет докладає багато зусиль для популяризації олімпійського виду спорту бадмінтону. Адже ця динамічна гра, за словами ректора університету Ігоря Цепенди, здатна поліпшити не тільки фізичну форму, зір, а й рефлекси гравця, підвищити швидкість його реакцій.

“Саме з цієї причини бадмінтон потрапив у програму підготовки космонавтів NASA. Постійна і неймовірно швидка зміна вектора і швидкості волана розвиває вкрай високу швидкість прийняття рішень, що може навіть врятувати життя в критичній ситуації”, – додають у ПНУ.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry