У Франківську бізнес, банкіри та влада радилися, як створити в місті нові робочі місця
15 Гру, 2016 12:40
15 грудня в Івано-Франківську стартував регіональний етап першого українського бізнес-форуму “Україна – країна підприємців”.
Читайте також: Івано-Франківська міська рада затвердила бюджет на 2025 рік
У ході відкритого діалогу з місцевою владою, представниками Українського союзу промисловців і підприємців та банкірами учасники отримали можливість дізнатися про механізми стимулювання розвитку підприємництва у регіоні, серед яких – майбутня можливість компенсації з місцевих бюджетів частини відсотків за банківськими кредитами, якщо вони спрямовані на створення нових робочих місць.
Головна мета проекту – сприяти створенню понад 1 мільйона нових робочих місць по всій країні за рахунок розвитку і підтримки малого бізнесу.
У бізнес-форумі взяв участь міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Він зазначив, що такі заходи, більш ніж потрібні в час економічної нестабільності, інформує “Галка”.
“За останній рік ми маємо ріст виробництва на 60%. Найбільша динаміка у машинобудуванні – майже 400% приріст в році. Хороша динаміка, але цього недостатньо, аби місто розвивалося швидше і краще. Адже саме завдяки Вам будуємо садочки, ремонтуємо школи. Україна потребує дешевих кредитів, без цього не буде росту. Тому дякую банкірам та підприємцям за ініціативу цього заходу”, – сказав мер.
Загалом нині в місті працює понад три тисячі бізнес-ініціатив, з них 96% – це малий бізнес. Лише в 2016 році в Івано-Франківську з’явилося 900 нових підприємств.
Заступник голови обласного відділення Українського союзу промисловців і підприємців Ростислав Кукурудз вважає, що середній і малий бізнес – основний локомотив розвитку міста.
“Підтримка малого і середнього бізнесу, який формує фінансову стабільність міста, є дуже важливим. Спробуємо з владою і банком зробити поступ швидшим. Дуже важливо допомогти тим, хто планує розпочати бізнес. Це платформа для обговорення наших проблем”, – додав Кукурудз про нинішній захід.
Директор Прикарпатського регіонального управління ПриватБанку Юрій Акуленко наголосив, що такі ж форуми тривають у всіх областях України. Вони показують реальні проблеми бізнесу. Чи не найголовніша – відсутність реального кредитування малого і середнього бізнесу.
“Маємо амбітні плани по розвитку міста, ми готові виділити на них понад 20 млрд гривень в Україні і області загалом. Що нас штовхає на цей проект? В першу чергу низький рівень життя. За рівнем трудової міграції наша країна займає третє місце. Лише в Польщу видано 500 тисяч місць. Тому хочемо створити умови для нашого бізнесу, аби мати можливість працювати тут”, – сказав Акуленко.
Він розповів про нову схему позик малого і середнього бізнесу з умовами до 300 тисяч гривень під 2,4% річних. На Прикарпатті за цим проектом профінансовано вже 115 кейсів.
Якщо активно реалізувати проект підтримки бізнесу, до 2018 року в Україні з’явиться мільйон нових робочих місць, переконаний Акуленко.
Також ПриватБанк активно реалізовує кредитування за схемою краудлендінгу. Детальніше про неї можна дізнатися на порталі КУБ – Країна Успішного Бізнесу.
Довідка:
Перший український бізнес-форум «Україна – країна підприємців» для молодих підприємців і тих, хто мріє про власну справу. Його організатори – Український союз промисловців і підприємців за підтримки місцевої влади та ПриватБанку – прагнуть показати працюючим підприємцям і тим, хто бажає відкрити власну справу, реальні можливості й перспективи для втілення їхніх ідей, надихнути на прояв ділової ініціативи та продемонструвати практичні інструменти для створення чи розвитку бізнесу.
Форум об’єднає понад 200 підприємців і тих, хто лише мріє про власну справу. На них чекають виступи представників влади, державних та приватних організацій, надихаючі історії успіху молодих українських підприємців. Крім того, учасники форуму отримають з перших рук корисні інструменти для спрощення операційної діяльності, індивідуальні консультації від спеціалістів з реєстрації підприємств, бухгалтерського обліку, податкової звітності, юридичного супроводу діяльності, франчайзингу, електронної комерції тощо.
Головна мета проекту – сприяти за рахунок розвитку малого бізнесу створенню понад 1 млн нових робочих місць по всій країні.