У Франківську будинок в центрі міста будь-якої миті може розвалитися (ФОТО)

Автор: Зелінська Таня

12 Жов, 2018 16:50

У Франківську будинок в центрі міста будь-якої миті може розвалитися (ФОТО)

Будинок по вулиці вулиці Січових Стрільців, 16 вже не перший рік перебуває в аварійному стані та будь-якої мити може піти під землю.

Читайте також: За депутатський мандат на Чернігівщині змагаються двоє мешканців Коломийщини

Мешканка будинку Тетяна Стельмащук розповіла “Галці”, що перебувати в будинку зараз дуже небезпечно, але в родин немає іншого виходу. Оскільки, багато хто немає грошей для того, щоб зняти квартиру чи просто навіть не має можливості переїхати до друзів чи знайомих.

“Підвал просто підпертий на тих дерев’яних опорах і воно все провисає. Будинок просто в один момент може провалитися під землю, третій поверх на другий і все це разом у підвал. Вчора у нас були МЧСники, то вони як все це побачили – схопилися за голову”, – каже Тетяна.

Стельмащук додає, що будинок просто прогнив, фундаменту взагалі немає – цегла стоїть на голій землі, тому його неможливо якимось чином реставрувати, а тільки відбудувати з нуля.

“Забудовник каже, що якщо будинок ремонтувати, то піде більше грошей ніж якщо будувати його по новій”, – говорить мешканка.

У квартирі Тетяни вже просіло вікно та підлога пішла під кутом 15%, паркет частково провалився.

“Під моїми вікнами йде газова труба, а під другим поверхом електричні кабелі. То коли будинок буде падати – зачепить сусідні будинки”, – додає вона.

Від 2000 року будинок на 60% – 80% перебував в аварійному стані. З того часу мешканці будинку намагаються вирішити проблемне питання самостійно, самотужки замінили “продухи”, які покращують вентиляцію в підвал та не дають йому відсирівати.

“У зв’язку з аварійністю мали заборонити в’їзд в арку будинку, та машини їздять. Вже декілька разів було, що автівка колесами провалювалась”, – розповідає Тетяна.

Член містобудівної ради та головний архітектор проектів Володимир Кочмар був під час перевірки будинку та сказав, що ситуація жахлива, арка в підвалі просідає, і якби перекриття було бетонне, а не дерев’яне, будинок рухнув би зразу.

Нагадаємо, що влітку цього року в даному будинку під літньою жінкою провалився балкон і вона впала з третього на другий поверх. Від отриманих травм жінка померла.

Наразі мешканці чекають на перевірку з мерії та допомогу від влади.

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry