У Франківську діє єдиний в Україні Центр слухомовної реабілітації

Автор: Борис Марія

21 Січ, 2016 11:44

У Франківську діє єдиний в Україні Центр слухомовної реабілітації

Нещодавно спеціалістам ІФНМУ цілковито вдалося завершити і впровадити програму медичної реабілітації для пацієнтів Центру слухомовної реабілітації для дітей із вадами слуху.

Читайте також: Обласна рада затвердила Стратегію розвитку Прикарпаття на 2021-2027 роки

Центр відкрили три роки тому на базі Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні. Це спільний науковий проект Івано-Франківського національного медичного університету і Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, інформують на сайті медуніверситету.

Центр передбачений для дітей після операції слухопротезування. Їм украй важлива кваліфікована реабілітація, яка поверне до повноцінного життя.

«З боку ІФНМУ передбачена медична реабілітація (забезпечення сприйняття звуків), а участь ПНУ полягає в тому, що велика група спеціалістів навчає правильно трансформувати звуки в мову», – розповів Василь Попович, завідувач кафедри оториноларингології ІФНМУ та науково-методичний керівник Центру слухомовної реабілітації.

На сьогодні 29 дітей проходить реабілітацію в цьому центрі, а п’ятеро з них уже настільки чудово адаптувалися, що навіть навчаються в загальноосвітній школі.

Центр слухомовної реабілітації в Івано-Франківську є єдиним в Україні. Щоправда принципи програми медичної реабілітації, впровадженої в центрі, використовують також на базі лікувальних закладів інших міст країни.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry