У Франківську для бізнесу за понад 34 млн грн відновлять корпус палацу Потоцьких (ФОТО)

Автор: Застава Максим

14 Гру, 2023 11:43

Поділитись публікацією
У Франківську для бізнесу за понад 34 млн грн відновлять корпус палацу Потоцьких (ФОТО)

Корпус А палацу Потоцьких відреставрують за співфінансування німецького уряду і бюджету Івано-Франківська. Тут облаштують конференц-залу і коворкінг для представників креативних індустрій.

Читайте також: «Відстоюють авторське право»: У Франківську архітектори вийшли на протест проти законопроекту №5655 (ФОТО)

Про це пише «Галка» з пресконференції.

Відповідний проєкт стартував сьомого листопада 2023 року, а завершити його планують до жовтня 2024. Відтак Німеччина виділила понад 27 мільйонів гривень, а Франківськ – сім.

За словами директора комунального підприємства “Простір інноваційних креацій “Палац” Володимира Гайдара, йдеться про реставрацію наразі лише першого поверху корпусу. 

«Це проєкт, який дає можливість оживити один з найбільших корпусів комплексу. Спочатку планували оновити корпус ззовні, але так складається, що заходитимо зсередини. Це теж дуже важливо, адже надалі, після реалізації проєкту, вдасться зробити й зовнішні роботи. У тому числі й інших корпусів», – каже Гайдар.

Серед іншого, у корпусі облаштують простір для спілкування бізнесів – як релокованих, так і місцевих. Таким чином тут хочуть створити багатовекторне креативне середовище.

Загалом, додає Гайдар, пристосування історичних споруд до нових функцій – це найкращий шлях збереження памʼяткових комплексів.

Проєктна менеджерка Христина Мельник каже, основна мета – створити належну інфраструктуру для розвитку бізнесу в місті Івано-Франківськ. Йдеться як про релоковані, так і про місцеві підприємства.

«Це важливо, тому що у нас є брак таких майданчиків, де люди можуть працювати, проводити масштабні івенти. Тому у нас такий проєкт, який покликаний створити великий центр для мінімум десяти бізнесів», – каже Мельник.

За її словами, ці десять бізнесів отримають ваучерну підтримку на загальну суму один мільйон гривень. Відбір підприємців відбуватиметься на конкурсній основі.