У Франківську для дітей із сімей у складних життєвих обставинах влаштували літню школу
18 Лип, 2021 10:37
Літню школу вирівнювання знань для дітей, якими опікується міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді започаткували в Івано-Франківську. Заняття відвідує десять учнів початкових класів.
Про це Суспільному Карпати розповіла директорка установи Леся Дикун.
“Ні для кого не секрет, що COVID-19 вніс особливості у шкільну програму і у роботу навчальних закладів. Не всі діти мали можливість навчатися дистанційно. Наприклад, у багатодітних родинах може бути один гаджет на усіх дітей або взагалі немає такого, на якому можна було б учитися дистанційно. Тому, працюючи із сім’ями у складних життєвих обставинах, ми зробили висновок, що багато дітей, де є троє і більше, не мали можливості як слід опанувати знання початкової школи”, — розповідає Леся Дикун.
Навчання у школі триватиме два тижні. Перші заняття розпочалися 12 липня.
“Вирішили хоча б на 2 тижні відкрити таку школу вирівнювання знань. Запросили викладачку початкових класів, яка займається із дітками з 1 до 4 класу. Учителька працює над тими прогалинами у знаннях, які виникли під час навчального року”, — каже Леся Дикун.
У літній школі немає домашніх завдань, а дітки навчаються у процесі гри. Окрім занять, учні відвідують різноманітні майстер-класи. Тож, за словами Лесі Дикун, це — своєрідний літній табір, оскільки діти перебувають тут від ранку і до обіду.
“Це вперше ми впроваджуємо таке у нашу практику. На завершення школи усі діти отримують сертифікати. А наприкінці зміни ми влаштуємо для них сімейний майстер-клас “Родинна піца”, де діти власноруч приготують піцу для своїх сімей”, — розповідає Леся Дикун.
За словами директорки Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, під час літніх канікул для дітей, які перебувають під супроводом центру, влаштували не лише школу вирівнювання знань. У межах лідерської програми “Я можу”, для дітей проводять кулінарні майстер-класи.
“Щоразу ці майстер-класи відвідують різні діти, якими ми опікуємося. Вони самостійно готують під керівництвом наших працівників борщ, млинці з м’ясом, овочевий суп, деруни. Їм це дуже сподобалося, – каже Леся Дикун. – Причому, це — діти різного віку, і ми трішки побоювалися, що діти 7-8 років не вмітимуть добре поводитися з ножем чи з іншими інструментами. Але вони усі хотіли робити, помагати, стояли в черзі, щоб натерти картоплю”.
Окрім того, ще десять дітей віком від 10 років упродовж цього тижня відвідували безкоштовний швейний табір від майстерні “Клаптик” та громадської організації “Творче коло”. Діти шили собі панамки та сумки до літнього гардеробу із клаптиків тканини. Проведення такого табору стало можливим завдяки програмі “Малі гранти” від платформи “Тепле Місто”.
Зі слів Лесі Дикун, упродовж останніх місяців цього року центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді також розпочне проводити родинні кулінарні майстер-класи. Раз у місяць по три родини, які супроводжує центр, готуватимуть страви, змагатимуться, у кого вийшло краще, і забиратимуть їжу додому. Продукти буде забезпечувати благодійний фонд “Час добра і милосердя”.
Загалом від початку року під супроводом Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебувало понад 270 родин.