У Франківську до Дня журналіста презентували книгу «Війна та медіа»

07 Чер, 2023 16:00

Поділитись публікацією
У Франківську до Дня журналіста презентували книгу «Війна та медіа»

Шостого червня в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника презентували п’яте видання студентського проєкту «Поміж текстом: журналісти для журналістів».

Захід приурочили до професійного свята – Дня журналіста України.

Проєкт започаткований 2018 року в рамках навчальних дисциплін «Видавничий менеджмент», «Видавнича справа» та «Дизайн видання:

«Студенти навчаються формувати книгу, але також працюють над наповненням: обирають героїв, беруть інтерв’ю, редагують і коректують тексти, фотографують, верстають і займаються дизайном. Адже наше головне завдання  полягає в тому, щоб підготувати професіоналів, які будуть затребувані на медіаринку»,пояснює викладачка та авторка проєкту Галина Пристай.

Цьогоріч у книгу вмістили 25 інтерв’ю. Студенти третього і першого курсів поспілкувалися з фахівцями медіа Прикарпаття та всієї України. Власне, це й стало родзинкою ювілейного випуску, адже раніше, зазначає пані Пристай, творча група орієнтувалася саме на медійників краю:

«Минулі чотири роки ми брали інтерв’ю виключно у журналістів з Прикарпаття. В області є дуже багато талановитих медійників – як місцевих, так і вихідців з Івано-Франківщини. Вони завжди радо йдуть з нами на контакт, діляться своїми життєвими історіями та порадами зі студентам. Однак п’ятий ювілейний випуск особливий тим, що серед героїв тепер є журналісти з усієї України».

П’яте видання «Війна і медіа» створювали в умовах повномасштабного вторгнення, тож основна увага сконцентрована саме на воєнній темі:

«Професійні журналісти та студенти-першокурсники ділилися свідченнями пережитого в окупації, своєю історією втечі, поїздками в гарячі точки. Деякі з них знайшли прихисток на Франківщині й мені важливо було показати їхні емоції та пережиті відчуття», – розповідає редакторка та укладачка, студентка 3 курсу Ольга Бабенко.

За словами Ольги, підготовка книги почалася ще у вересні 2022 року, а найскладніший етап припав на квітень-травень, коли дійшло до верстки та дизайну:

«Цікавим досвідом для мене стала робота над візуальною складовою книги. Раніше я не займалася дизайном професійно. Це були хіба якісь особисті, радше аматорські проєкти. А дизайн обкладинки та усієї книги загалом – абсолютно новий рівень для мене», – ділиться враженнями дівчина.

Загалом заплановано видати 100 примірників книги «Війна і медіа». Університет уже забезпечив фінансування для половини накладу, проте пошук коштів на друк решти книги досі триває.

Частину примірників передадуть в публічні бібліотеки Івано-Франківської області.

Читайте також: Власне здоров'я та нагадування всім про Україну: як у Франківську розвивається спорт у час війни (ФОТО)

Теги: