У Франківську дві організації «атошників» подалися на одну земельну ділянку. Ситуацію обговорили на сесії міської ради (ФОТО)

Автор: Турій Роман

02 Тра, 2018 17:17

Поділитись публікацією
У Франківську дві організації «атошників» подалися на одну земельну ділянку. Ситуацію обговорили на сесії міської ради (ФОТО)

Під час чергової сесії міської ради другого травня стало відомо, що одразу дві місцеві організації учасників АТО – «Воїн України» та «Міська асоціація учасників АТО» претендують на одну й ту саму земельну ділянку на вулиці Коновальця 136 Д.

Читайте також: У франківській поліклініці №4 оновили гінекологічний кабінет (ФОТО)

Це на початку сесії повідомив голова обласної організації «Воїн України» Всеволод Андрусів, інформує «Галка».

«Десь вийшло непорозуміння. Ми подали заявку на будівництво будинку для учасників АТО на Коновальця, наше питання знято виконкомом. Потім на цю саму ділянку подалася міська асоціація учасників АТО. Ми говорили з Василем Андріївим, він сказав, що вони відмовляються від цієї ділянки. Нас також є багато, просимо допомогти нам. Ми теж маємо право на існування і маємо право йти своєю дорогою. Пропозиція наша – все житло, якщо його збудуємо, аби його вручали мер і представники фракцій. Можете зробити комісію окрему, і кожного кандидата на житло розглядали ви, учасників бойових дій», – сказав Андрусів.

«Мені дуже неприємна ця бесіда. Я боюся те, що на наступній сесії буде третя організація. Можете зараз сісти, поспілкуватися?», – сказав мер Руслан Марцінків.

До цієї теми повернулися під час розгляду земельних питань. Виступив голова міської асоціації учасників АТО Василь Андріїв. Він нагадав, що у міській Асоціації учасників АТО є 1180 учасників з 1300 бійців АТО, що проживають в місті. Організація включає у себе вісім ветеранських організацій. Він натякнув, що нинішнє питання створено штучно політиками.

«Ми не віримо жодним вашим словам, а конкретним діям. Ваші політичні ігрища, окремих осіб, ми їх не сприймаємо. Ми бачили, як у 16 і 17 роках створювалися ГО по 3-5 осіб і подавалися на отримання земельних ділянок», – сказав Андріїв.

Далі він прокоментував ситуацію із ділянкою на Коновальця.

«Щодо ГО «Воїн України» – там є достойні люди. Але я не хочу, аби вас міліцейські діячі втягували у свої ігри. Ми готові відмовитися від ділянки на Коновальця, і просимо там облаштувати громадський простір, або віддати цій ГО. Не хочемо сваритися з хлопцями», – це рішення представники обох організацій, які були присутні в залі, зустріли оплесками.

Андріїв попросив депутатів і політиків не ставити палки у процес реалізації програми будівництва житла для атовців. Згідно неї вже видали 68 квартир, ще 22 вручать атовцям у травні.

Після цього голова фракції «Свобода» Роман Онуфріїв виступив з пропозицією, аби надалі ресурси міської ради надавали лише «Асоціації учасників АТО», адже це є напрацьованою програмою співпраці з найбільшою спілкою учасників бойових дій. Тож він заявив, що «Свобода» не голосуватиме за виділення ділянки «Воїну України». Це викликало критичні вигуки представників організації.

Розкритикував таку пропозицію «атовець», член БПП Андріан Волгін, який також звинуватив у непрозорому розподілі квартир «Міську асоціацію учасників АТО». Крім того, Волгін заявив, що віддає квартиру, яку йому вручили по цій програмі, іншому побратиму, котрий пройшов полон – Антону Боєву.
В підсумку міський голова Руслан Марцінків заявив, що знімає розгляд питання щодо виділення конфліктної ділянки з нинішньої сесії.