У Франківську фахівці з України й Молдови обговорюють водно-екологічні проблеми басейну Дністра (ФОТО)
24 Тра, 2019 14:10
В Івано-Франківську розпочалося засідання басейнової ради Дністра.
24 травня на першому в цьому році засіданні басейнова рада Дністра обговорює питання про управління водними ресурсами басейну, головні водно-екологічні проблеми, аналізує цьогорічний паводок, та розробляє плани подальшої роботи.
Участь у засіданні басейнового ради взяли представники влади, громадських організацій та експерти з семи областей України і Республіки Молдови.
Голова басейнової ради Дністра Олег Мандрик розповідає, що рада була утворена згідно з наказом Державного агентства водних ресурсів України в листопаді 2018-ого.
“Кожна з семи областей – а це Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська, Чернівецька, Хмельницька, Вінницька та Одеська – має по десять представників у басейновій раді Дністра. Сьогодні головна місія засідання – розробити проект управління річковим басейном. Ми плануємо сформувати шість робочих комісій. А основна суть діяльності басейнової ради – збереження водних ресурсів, постійний екомоніторинг, берегоукріплення, усунення водно-екологічних проблем. Це дуже важливо, адже Дністер – друга за довжиною річка України”, – каже Олег Мандрик, інформує “Галка”.
Представник Буковини, заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет Григорій Кікерчук зауважив, що на засіданні Чернівецька область, перш за все, вивчає питання Дністровського водосховища.
“Крім того є кілька проблемних питань, які потрібно вирішувати. Це і регулювання стоку Дністра, і забезпечення якості та чистоти води. Важливою є й міжнародна співпраця з Молдовою стосовно розподілу річного стоку”, – додав Кікерчук.
Начальник лабораторії Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України Костянтин Данько зазначив, що його сьогоднішня доповідь спрямована на визначення ділянок з потенційно високим ризиком паводків.
“Ми маємо робити попередню оцінку ризиків, аби бути готовими до паводків. Після цього формуємо карти потенційних затоплень, а потім розробляємо план управління ризиками. Місця, де часто бувають паводки, більш-менш відомі, але кожну територію слід розглядати детально через різні особливості”, – додав Данько.
До слова, це лише друге засідання басейнової ради Дністра з початку її діяльності. На порядок денний винесли дев’ять питань.