У Франківську фіалками та кактусами проводять квіткову терапію (ФОТО)

Автор: Борис Марія

07 Бер, 2017 18:17

Поділитись публікацією
У Франківську фіалками та кактусами проводять квіткову терапію (ФОТО)

Красиві, різнокольорові фіалки, ахіменеси та кактуси представили іванофранківцям у краєзнавчому музеї. Цікава виставка називається «Весна іде красу іде».

Читайте також: Прикарпатка здобула "золото" Чемпіонату Європи з боротьби (ФОТО, ВІДЕО)

Голова клубу «Фіалки Прикарпаття» Олександра Кіт, яка організувала захід, зауважила, що тут є близько 300 видів фіалок. З’явилися також новинки, яких не було минулого року. Тільки за один день сюди завітали сотня відвідувачів, інформує Огого!

«Ніяка квітка не може позмагатися у гамі кольорів з фіалками. Дуже багато людей живуть заради квітів. Виставку робимо для того, щоб тішити людей. Це своєрідна квіткова терапія», – прокоментувала жінка.

Пані Олександра розповіла, як правильно доглядати за фіалками. Головне, щоб вона не стояла на прямому сонці, бо так квіти і листочки отримують опіки. Вазон має бути притінений або стояти не на південному вікні. Також слід бути обережним з поливом.

«Це все індивідуально, бо садять вазони у різну землю. Бабусі садять у городню, то її можна раз на два тижні поливати, бо вона масивна. А у нас грунт на основі торфу, з біогумусу. Земля легенька, тому поливаємо раз на тиждень. У нас вони на стелажах, а у людей на підвіконні. Якщо піддуває батарея, то теж треба частіше поливати. До речі, їх можна навіть мити», – сказала спеціалістка.

Дорослі фіалки садять у горщик діаметром 9 см. Якщо садити у великий горщик, то розвивається  коренева система, наростає багато листків, а потім думає, чи цвісти. Тому інколи вона й 2 роки може бути без квітів.

Квітуча фіалка коштує від 50 гривень, а щепки по 25 гривень.

Також на виставку завітав колекціонер з Тисмениці Іван Гавриш. Каже, що розводити кактуси – це його хобі. Привіз з собою 20 видів вазонів, які можна придбати за 20-100 гривень.

«Взимку кактуси зовсім не поливають, тримають при температурі 10-12 градусів. Тоді у них період спокою зароджують майбутні бутони, які навесні розквітнуть», – поділився чоловік.

Колючі вазони слід садити у повітряно- і вологопроникливий. Земля має складати 20%, а 80% – мінеральні наповнювачі.

150 видів ахіменесів Світлана Богатирець привезла з Чернівців. Поки це тільки насіння.

«Вони відрізняються від фіалок тим, що мають період спокою. Зберігаються у ґрунті різомами, які можна на наступний рік посадити у свіжий ґрунт, де вони проростуть. Квіти не примхливі, різнокольорові.  Люблять світло, але це не має бути пряме сонце», – поділилася жінка.

Всі охочі можуть полюбуватися чарівними квітами у краєзнавчому музеї, що знаходиться у Ратуші, ще 7-8 березня. Тож гайда на квіткову терапію.

Теги: