У Франківську говорили про запобігання торгівлі людьми

Автор: Застава Максим

20 Бер, 2018 07:45

Поділитись публікацією
У Франківську говорили про запобігання торгівлі людьми

В Івано-Франківську відбувся ІІ Міжнародний науково-практичний симпозіум «Протидія незаконній міграції та торгівлі людьми».

В Університеті Короля Данила науковці аналізували стан протидії незаконній міграції та торгівлі людьми, говорили про дослідження проблем незаконної міграції та торгівлі людьми та розробляли рекомендації щодо удосконалення правового механізму протидії незаконній міграції та торгівлі людьми.

«Важливо говорити про наслідки нерегульованої чи нелегальної міграції, мова про такі злочини, як торгівля людьми. Наше завдання – інформувати населення, як більш безпечно подорожувати, влаштовуватися на роботу за кордоном. За останній рік значно збільшилася кількість постраждалих від торгівлі людьми. За результатами досліджень, які ми провели у 2017 році, збільшилася тенденція до трудової міграції, до виїзду за кордон. Причиною цьому може бути складна економічна ситуація та ті фактори, які змушують людей шукати заробітків та кращої долі за кордоном. У 2017 році кількість виявлених постраждалих осіб була найбільшою за всі роки роботи нашої програми. Якщо говорити про тенденції, про те, як змінилася ситуація у порівнянні з попередніми роками, то бачимо збільшення трудової експлуатації людей, особливо багато постраждалих серед чоловіків», – розповідає представник Міжнародної організації міграції Анна Чернявська.

За її словами ми, практично кожен п’ятий українець готовий прийняти ризиковані пропозиції роботи за кордоном. Тобто погодитися на роботу в замкнених приміщеннях, на роботу без офіційного працевлаштування чи віддати роботодавцю свій паспорт.

Проректор з міжнародних зв’язків Університету Короля Данила Тетяна Рудак наголошує: «Такий симпозіум у нас відбувається уже вдруге і співорганізатором цієї ініціативи є Міжнародна організація Центральноєвропейська ініціатива. Тема є надзвичайно актуальною і необхідною для обговорення. Це стосується не лише України, це – глобальна проблема, поширена в усьому світі і тому на симпозіум приїхало так багато іноземних гостей. Університет Короля Данила має амбітні плани зробити такий захід щорічним. Ми продовжуємо працювати над цією тематикою. Так цього року ми включили в тематику симпозіуму таку проблему, як торгівля дітьми. Проблематика нелегальної міграції і торгівлі людьми залишається тією ділянкою, з якою наш університет буде працювати й надалі».