У Франківському УКД юристи дискують щодо роботи законодавства у воєнний час (ФОТО)

Автор: Андрій Макітра

10 Nov, 2023 11:48

Поділитись публікацією
У Франківському УКД юристи дискують щодо роботи законодавства у воєнний час (ФОТО)

10 листопада в Університеті Короля Данила проходить другий Прикарпатський юридичний форум. Учасники обговорюють найважливіші аспекти юридичної діяльності та практики правозастосування.

Читайте також: Будівельна компанія Socium Developer зібрала фахівців, щоб обговорити розвиток громад і виклики сучасності (ФОТО)

Про це пише «Галка» з місця події.

Форум є платформою для дискусії правників-професіоналів. У межах заходу загалом проведуть три панельні дискусії.

Перша панельна дискусія присвячена людині та дотриманню її прав в умовах воєнного стану. По цій темі будуть розглядатися питання через досвід діяльності представниці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Євгенії Мнишенко.

Друга панельна дискусія присвячена викликам правосуддя. Вона стосується судової реформи та тих викликів, з якими правосуддя стикається за умов воєнного стану.

Третя панельна дискусія присвячена новелам законодавства, а також практиці їх застосування. На ній обговорять практику розгляду цивільних та кримінальних справ. Також правники приділять увагу новелам воєнного законодавства.

Перший проректор Університету Короля Данила Михайло Косьмій зазначив, що цей форум розкриває питання розбудови правової держави і розбудови громадянського суспільства, які потребують певного вдосконалення.

Суддя Верховного Суду, голова Етичної ради Лев Кишакевич висловив сподівання та впевненість у тому, що усі учасники форуму досягнуть змін мислення задля покращення правової євроінтеграції України.

“Зараз все більше чути вимоги про те, що євроінтеграційні процеси, зокрема, у правовій сфері – це не стільки зміни у законодавстві, як зміна способу мислення”, – розповів Кишакевич.

Завідувачка кафедри права та публічного адміністрування Ірина Припхан розповіла «Галці», що в межах форуму проводиться юридичний хакатон. Це змагання між шістьма командами студентів з різних міст України. Участь беруть правники з Києва, Львова, Чернівців, Житомира та дві команди з університетів Івано-Франківська. Тема турніру – протидія домашньому насильству.

Також у рамках другого Прикарпатського юридичного форуму організатори проведуть акредитований семінар для адвокатів Івано-Франківської області. Темою цього семінару є юридична професія у поствоєнний період.

Організатори форуму зазначили, що він триватиме протягом всього дня. Попередній такий захід проводили минулого року. Цьогоріч велика увага приділяється практиці суспільних відносин.

“Будемо виробляти практичні рекомендації щодо вдосконалення законодавства оскільки воно не встигає за практикою розвитку суспільних відносин”, – додала правниця Ірина Припхан.