У Франківську канадський біохімік Кеннет Сторі прочитав лекцію
20 Сер, 2015 19:45
18 серпня в Інституті природничих наук канадський професор Кеннет Сторі прочитав лекцію на тему: “Адаптації живих організмів до глобальних змін клімату”.
Послухати відомого вченого та ознайомитися з сучасними досягненнями науки зібралися викладачі та студенти університету.
Як відомо, професор Сторі має всесвітню репутацію завдяки своїм дослідженням біохімічної адаптації – молекулярних механізмів, які дозволяють тваринам адаптуватися і переносити важкі екологічні стреси, такі як глибокий холод, нестача кисню і висихання. У своїй лекції вчений зосереджував увагу на основних напрямках вивчення зниження інтенсивності метаболізму живих організмів, що можна використати, наприклад, у космічній галузі, відправляючи людей в космос чи сфері трансплантації органів. Професор Сторі проводить досліди на тваринах, однак всі вони пов’язані з людським організмом.
Дослідження Кена Сторі виявили молекулярні механізми гіпернації, що мають важливе значення для медицини, зокрема, для збереження технологій, спрямованих на продовження життєдіяльності органів, призначених для пересадки.
Дослідника запросили ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, професора Ігор Цепенда та завідувач кафедри біохімії та біотехнології, професор Володимир Лущак. Їхня співпраця триває з 1993 році, але не має під собою формального підгрунтя.
Така співпраця забезпечує колосальну підтримку ресурсами, адже біохімія – це дорога наука, яка потребує значних витрат. Завдяки Кену Сторі та його дружині Джен Сторі є можливість готувати нове покоління молодих науковців, допомагаючи отримати викладачів-наставників у написанні наукових статей, які спілкуються англійською мовою.
Інформує прес-служба ПНУ ім. В. Стефаника.