У Франківську хочуть відродити аналогову зйомку, перша студія проявлення може зʼявитися у палаці Потоцьких

Автор: Застава Максим

27 Лют, 2024 13:44

Поділитись публікацією
У Франківську хочуть відродити аналогову зйомку, перша студія проявлення може зʼявитися у палаці Потоцьких

У корпусі А колишнього палацу Потоцьких, який цьогоріч планують відреставрувати й відкрити для креативного бізнесу, планують запустити майстерню фотографії.

Читайте також: У Франківську для бізнесу за понад 34 млн грн відновлять корпус палацу Потоцьких (ФОТО)

Про це пише “Галка” з пресконференції на території палацу 27 лютого.

Завідувачка науково-дослідницького відділу комплексу Лариса Поліщук ділиться, ідея створення такого простору, куди можна прийти й власноруч проявити власні фото – є досить популярною. Водночас ця ніша в Івано-Франківську є незадіяною.

«Досить багато людей захоплюються таким видом фотографії і, відповідно, процесами проявлення.

Ми намагалися знайти коло людей, дотичних до професійної фотографії. Очікуємо на 25-30 учасників, а точну участь у воркшопі підтвердили вже 15 осіб», – каже Поліщук.

За словами директора комунального підприємства «Простір інноваційних креацій “Палац”» Володимира Гайдара, загалом заплановано три воркшопи з креативним бізнесом.

«Заплановані зустрічі із зацікавленими людьми. Воркшопи будуть повʼязані з аналоговою і альтернативною фотографією, звукозаписом й створенням медіацентру. Вони відбуватимуться по одному щотижня», – каже Гайдар.

Перший відбудеться 28 лютого о 14:30 у кінотеатрі «Люмʼєр» й повʼязаний він власне із фотомистецтвом. Запрошують як франківців, так і релокованих осіб.

«Креативні напрямки є вразливими не лише у цей час. А релоковані тим паче є незахищеними й потребують уваги, залученості», – додає Гайдар.

Як писала «Галка», корпус А палацу Потоцьких, який є найбільшим у комплексі споруд, відреставрують за співфінансування німецького уряду і бюджету Івано-Франківська. На це виділено 27 і сім мільйонів гривень відповідно.

Завершити реалізацію проєкту планують до кінця 2024 року.

Тут, на першому поверсі, облаштують конференц-залу і коворкінг для представників креативних індустрій – бізнесу, який постраждав внаслідок війни.

Крім того, у межах проєкту для десятьох підприємців передбачено загалом один мільйон гривень допомоги з бюджету Івано-Франківська.