Бронювання працівників та низькі податки: у Франківську команда Мінцифри розповіла про переваги резидентства в “Дія.Сіті” (ФОТО)
27 Бер, 2024 15:05
27 березня під час пресконференції в Університеті Короля Данила команда Міністерства цифрової трансформації розповіла, хто може стати резидентами “Дія.Сіті”, які переваги ця участь дає бізнесу, а також, що потрібно, аби забронювати військовозобов’язаних працівників.
Про це пише “Галка” з місця події.
За словами заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ Олександра Борнякова, “Дія.Сіті” — це спеціальний правовий податковий простір для бізнесу, який здійснює свою діяльність у сфері цифрової економіки, зокрема ІТ-галузі. На сьогодні у податковому просторі “Дія.Сіті” існує понад 900 компаній:
“Всі вони користуються однаковими речами — це низькі податки, це гнучкість у залученні персоналу, це захист інтелектуальної власності й це спрощений доступ до капіталу”, — каже Олександр Борняков.
Провідний legal-експерт “Дія.Сіті” Олексій Добронравов додає, що вони пропонують дуже вигідні податкові умови своїм резидентам, оскільки податкове навантаження на персонал у “Дія.Сіті” буде приблизно в шість разів меншим, ніж поза “Дія.Сіті”:
“Зокрема ставка податку на дохід працівника складає 5%, замість класичних 18%. Також соціальний внесок складає менше, ніж 50 доларів, на відмінно від класичної ставки у 22% від вашого доходу”.
Уляна Новікова, яка відповідає за залучення нових резидентів до “Дія.Сіті”, зазначає, що учасниками можуть стати не всі компанії, які працюють в Україні, а тільки ті, що пов’язані зі сферою ІТ. Під час повномасштабного вторгнення вступ став можливий і для підприємств, що виробляють дрони, різноманітні електронні компоненти та плати.
“Вступити у “Дію.Сіті” може юридична особа, яка зареєстрована в Україні. Яка здійснює 90% кваліфікованих видів діяльності. Компанії, яка має не менше 9 працівників, і їхня середня заробітна плата за квартал є на рівні 1 200 євро в еквіваленті до гривні. Крім того, не повинно бути антикритеріїв, як от податковий борг, частка рф в компанії, здійснення діяльності грального бізнесу тощо”, — говорить Уляна Новікова.
А Денис Перевізій розповів, як ІТ-компанії можуть забронювати своїх військовозобов’язаних спеціалістів. Цей процес має дві ключові складові:
“Спочатку компанія повинна здобути статус критично важливої для функціонування економіки й тоді вже безпосередня подати списки військовозобов’язаних, які працюють в компанії.
Заброньованими можуть бути працівники, які знаходяться на військовому обліку підприємства, в яких є актуальні військові дані, і які знаходяться на військовому обліку у ТЦК. Відразу скажу, що ФОПи та їх спеціалісти не можуть бути заброньовані, виключно працівники підприємств”.
Є три критерії визначення підприємств критично важливими:
- середня заробітна плата є вищою, ніж середня у регіоні;
- відсутній борг по ЄCB;
- резидент “Дія.Сіті”.