У Франківську люди вимагали демобілізації для тих, хто на війні понад півтора року (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

12 Nov, 2023 17:30

Поділитись публікацією
У Франківську люди вимагали демобілізації для тих, хто на війні понад півтора року (ФОТО)

12 листопада у Франківську на акцію вийшли дружини військових. Близько двох сотень жінок зійшлися до обласної адміністрації, звідти пройшли ходою на стометрівку, де знаходиться Алея героїв.

Про це пише Галка з посиланням на Курс.

Учасниці пікету, жінки, чиї чоловіки на війні, скандували “Демобілізація після 18 місяців служби”, “За перемогу відповідальні всі”.

Жінки вимагають підтримати законопроєкт №9142, зареєстрований у Верховній Раді ще наприкінці березня, який пропонує, щоб громадяни України мали право на звільнення через півтора року після мобілізації, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.

Також учасники акції вимагають у президента відреагувати на петицію щодо підтримки законопроєкту №9142, яка вже набрала понад 25 тисяч голосів.

“На початку війни було багато добровольців. Приїхали з інших країн, позалишали хороші роботи. Вони пішли захищати свій кусок землі. Але ніхто не думав, що тільки вони там залишаться. Інші полишалися тут, і ніхто не хоче далі йти воювати. Хлопцям потрібна заміна. Їм треба елементарно відпочити. Я хочу, щоби мій чоловік повернувся додому і відпочив фізично, морально та психологічно від того, що з ним відбувається вже півтора року”,– висловила свою точку зору одна з учасниць ходи Олена.

Чоловік Олени на захисті України з березня 2022 року. Три роки за контрактом воював із рф в АТО.

Галина, мама захисника, який воює з 26 квітня 2022 року, зараз на Запорізькому напрямку, на нулі, говорить, що вийшла на підтримку законопроєкту, який заблокувало Міноборони.

“Ми знаємо це Міноборони, їхні яйця по 17 і яблука по 25 гривень. Ми вимагаємо провести цей закон у ВРУ, щоби його підписав Президент і все було по справедливості. Щоби наші сини мали право на демобілізацію за власним бажанням, не всі підуть демобілізовуватися, залишаться відсотків 20-30, але людина має мати свої права”, – каже жінка.

Аналогічні акції сьогодні пройшли в усіх обласних центрах України.