У Франківську медики обласної дитячої лікарні вимагають невиплачену індексацію до зарплати

Автор: Сидорчук Василь

26 Вер, 2018 16:40

Поділитись публікацією
У Франківську медики обласної дитячої лікарні вимагають невиплачену індексацію до зарплати

26 вересня, лікарі обласної дитячої лікарні відстоюють своє право на отримання індексації. Вони пішли на прийом до начальника управління Держпраці Ігора Росипайло.

Читайте також: "Почнуться тотальні перевірки": з вересня на Франківщині масово шукатимуть нелегальних працівників

Про це пише “Галицький кореспондент”, інформує “Галка”.

Лікарі кажуть, що історія триває від початку року. Попри те, що двом працівникам вдалось через суд отримати кошти, іншим керівництво відмовляє у цьому. Медики вже звертались в управління праці, але отримали, за їхніми словами, дуже розмиту відповідь, тому цього тижня записались знову на прийом.

Лікар Уляна Дубініна розповіла, що в січні цього року колективу лікарні стало відомо, що у 2015 і 2016 роках працівникам не виплачували індексацію.

“Ми писали звернення в управління. Після цього на нас почався тиск від адміністрації лікарні. Там казали, що або відправлять нас у відпустки, або скоротять”, – каже жінка.

Також вона додає, що адміністрація хотіла, щоб лікарі забрали свою заяву з управління і це взагалі не перше таке порушення у лікарні.

“На нас йде тиск. Відділення скоротили, двом людям повідомили про звільнення. Ми написали звернення знову до пана Росипайла, чи штрафували якось головного лікаря”, – зазначила лікарка.

За її словами, вони готують заяви в суд, щоб виплатили гроші, але до цього часу, крім двох працівників, гроші ніхто не отримав. Також пані Уляна каже, що одна жінка, яка виграла суд попала під скорочення і вже не працює.

Лікарі прийшли до начальника Держпраці із конкретними питаннями, зокрема чи якось штрафували лікарню за те, що працівникам не виплачували індексацію.

“Ми хочемо, щоб люди отримали гроші і щоб винні у адмінпорушеннях понесли покарання” – сказала лікарка.

Натомість Насипайло сказав, що вони не одноразово отримували звернення.

“Ми до адмінвідповідальності притягували бухгалтера”, – сказав начальник. Також він зазначив, що вони робили приписи, щоб виправити адмінпорушення.

Чоловік пояснив, як людей отримати гроші.

“Це питання піднімалось вже не раз і з головою ОДА і на рівні райради. Я б хотів, щоб ці кошти, якщо хтось зміг би виділити то, нехай гроші дадуть. Але зараз є проблеми із фінансуванням медицини. Зараз ми можемо тільки фіксувати порушення і притягувати їх до відповідальності. А якщо вони не реагують нас, то знову складати припис. Але штраф за невиконання припису – 1000 гривень”, – додай посадовець.

Начальник зазначив, що більше вони вплинути на установу не можуть. Але є інший вихід – суд, але варто розуміти, що грошей у медицини зараз нема.