У Франківську мізкували, як зменшити захворюваність тварин на сказ та інші хвороби (ФОТО)
28 Гру, 2018 09:42
Йшлося про епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин та африканської чуми на території області, проведення заходів щодо підтримання оптимальних розмірів популяції лисиць та дикого кабана, проведення полювання у мисливському сезоні 2018-2019 років та забезпечення проведення лабораторного моніторингу у дикій фауні, пише “Галка” з посиланням на прес-службу Івано-Франківської ОДА.
Окрім членів ДПНК, участь в засіданні взяли представники управління лісового та мисливського господарства, екології та природних ресурсів, користувачі мисливських угідь, начальники районних та міських державних лікарень ветеринарної медицини.
Перший заступник голови облдержадміністрації , голова ДНПК при ОДА Марія Савка вказала на необхідності відшкодування збитків Надвірнянською РДА власнику Г. Богайчук вилучених тварин, у зв’язку з випадком африканської чуми свиней в с. Волосів, який був зареєстрований у 2017 році.
Учасники комісії провели аналіз виконання заходів, зазначених у протоколі № 1 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА від 26.03.2018 року; розглянуто та затверджено концепцію щодо протиепізоотичних заходів в Івано-Франківській області на період 2019-2020 років.
За підсумками роботи було вирішено привести існуючі місця захоронення тварин до Правил облаштування і утримання діючих худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України; забезпечити виконання плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в області у 2019 році, зокрема щеплення сибірки відповідно концепції щодо проведення протиепізоотичних заходів в Івано-Франківській області на період 2019-2020 років; забезпечити наявність у закладах охорони здоров’я імунобіологічних препаратів для профілактики та лікування сказу і лікування ботулізму.
Надзвичайно важливим залишається проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення та суб’єктів господарювання, які займаються утриманням, розведенням, вирощуванням, забоєм тварин та обігу їх продукції, щодо здійснення профілактичних заходів, спрямованих на недопущення виникнення та поширення інфекційних хвороб тварин, зокрема АЧС, сказу, ящуру та заразного вузликового дерматиту ВРХ.
Контроль за виконанням рішень ДНПК покладено на головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.