У Франківську можна безкоштовно перевіритися на мавпячу віспу

Автор: Назар Боднарчук

20 Sep, 2022 20:47

У Франківську можна безкоштовно перевіритися на мавпячу віспу

В Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб можна безкоштовно зробити тест на виявлення мавпячої віспи.

Про це Суспільному розповів керівник центру Руслан Савчук, передає Галка.

“Тест-системи ми отримали орієнтовно півтора тижня тому. Можемо зараз протестувати до 800 людей, але за відповідної симптоматики. Поки що звернень від жителів області не було. Але ми готові”, — каже Руслан Савчук.

За його словами, дослідження проводитимуть спеціалісти вірусологічної лабораторії, в якій тестують хворих на COVID-19.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час робочого візиту на Прикарпаття повідомив, що тестування на виявлення мавпячої віспи безкоштовно проводять в кожному обласному центрі контролю та профілактики хвороб. У центрах є відповідні тест-системи й відпрацьований логістичний маршрут доправлення зразків на дослідження.

15 вересня в Україні виявили один випадок цієї хвороби, хворому призначили лікування. 19 вересня медики зареєстрували в Україні другий випадок віспи мавп, хворого шпиталізували до лікарні.

“Симптоми схожі на грип і грипоподібні захворювання: висока температура, головний біль, ломота в суглобах, а також висипи, такі папули на шкірі. З них забирається секрет і передається в центр контролю і профілактики хвороб на діагностику. Всі наші центри забезпечені необхідними ПЛР-системами й можуть діагностувати цю хворобу і ще багато інших”, — каже Ляшко.